Ustalmy jedno: każdy szanujący się blog czy strona firmowa potrzebuje prostego, dobrze skonstruowanego menu.

 

Jak edytować menu w wordpressie?

Jak edytować menu w wordpressie?

 

Dzięki niemu tysiące unikalnych użytkowników, którzy regularnie zaglądają na Twoją stronkę znajdują to, czego szukają. Aby utworzyć funkcjonalne menu, WordPress potrzebuje twojej pomocy. Z założenia WordPress wyświetla wszystko, aby maksymalnie zapełnić przestrzeń. Zmiana tego ustawienia to już Twoja decyzja.

 

Chcesz spersonalizować swoją stronkę? Przejdź do zakładki „wygląd” w panelu administratora i kliknij „menu”. Powinien pokazać się pusty pasek edycji. Utwórz nowe menu i nadaj mu jakąś nazwę, np. „menu główne”. Wybierz położenie menu oraz ustal, co ma się w nim znajdować. Po prostu przejdź do sekcji „strony”, wybierz te, które mają pojawić się w menu i kliknij „dodaj do menu”.

 

O mnie, oferta, zdjęcia, portfolio, współpraca…. możesz zrobić tyle zakładek w menu, ile tylko potrzebujesz. Uwierz mi, może to wydaje się skomplikowane na początku. W praktyce jednak jest bardzo proste i pozwala Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu. W końcu WordPress został stworzony po to, żeby Ci ułatwiać życie, a nie utrudniać.

 

Blogerzy zawsze dzielą swoje wpisy na kategorie, np. zdrowie, uroda, filmy, lifestyle czy Tatry. To jedna z tych opcji, które umożliwiają zachować ład i porządek na stronie. Byłoby dobrze, gdyby te kategorie również znalazły się w menu. Na pewno kategorie utworzyłeś już wcześniej, zanim na blogu pojawił się pierwszy wpis. Teraz po prostu dodaj do nich odnośnik w menu. Jestem pewna, że sam czasami korzystasz z tej opcji na innych stronach. Pozwól, aby Twoi czytelnicy również mogli z tego korzystać.

 

Na koniec jeszcze jedno! Zapomniałam Ci powiedzieć, że elementy menu możesz dowolnie przesuwać z góry na dół. Uporządkuj je alfabetycznie lub od najważniejszej. Nie zapomnij również zapisać zmian i sprawdzić jak wygląda nowa wersja bloga 🙂