1 3000 0 120 http://projektfreelancer.pl 960 1

Edycja menu i dodawanie podstron, czyli WordPress w praktyce

Ustalmy jedno: każdy szanujący się blog czy strona firmowa potrzebuje prostego, dobrze skonstruowanego menu.     Dzięki niemu tysiące unikalnych użytkowników, którzy regularnie zaglądają na Twoją stronkę znajdują to, czego szukają. Aby utworzyć funkcjonalne menu, WordPress potrzebuje twojej pomocy. Z założenia WordPress wyświetla wszystko, aby maksymalnie zapełnić przestrzeń. […]

Ustalmy jedno: każdy szanujący się blog czy strona firmowa potrzebuje prostego, dobrze skonstruowanego menu.

 

Jak edytować menu w wordpressie?

Jak edytować menu w wordpressie?

 

Dzięki niemu tysiące unikalnych użytkowników, którzy regularnie zaglądają na Twoją stronkę znajdują to, czego szukają. Aby utworzyć funkcjonalne menu, WordPress potrzebuje twojej pomocy. Z założenia WordPress wyświetla wszystko, aby maksymalnie zapełnić przestrzeń. Zmiana tego ustawienia to już Twoja decyzja.

 

Chcesz spersonalizować swoją stronkę? Przejdź do zakładki „wygląd” w panelu administratora i kliknij „menu”. Powinien pokazać się pusty pasek edycji. Utwórz nowe menu i nadaj mu jakąś nazwę, np. „menu główne”. Wybierz położenie menu oraz ustal, co ma się w nim znajdować. Po prostu przejdź do sekcji „strony”, wybierz te, które mają pojawić się w menu i kliknij „dodaj do menu”.

 

O mnie, oferta, zdjęcia, portfolio, współpraca…. możesz zrobić tyle zakładek w menu, ile tylko potrzebujesz. Uwierz mi, może to wydaje się skomplikowane na początku. W praktyce jednak jest bardzo proste i pozwala Ci zaoszczędzić mnóstwo czasu. W końcu WordPress został stworzony po to, żeby Ci ułatwiać życie, a nie utrudniać.

 

Blogerzy zawsze dzielą swoje wpisy na kategorie, np. zdrowie, uroda, filmy, lifestyle czy Tatry. To jedna z tych opcji, które umożliwiają zachować ład i porządek na stronie. Byłoby dobrze, gdyby te kategorie również znalazły się w menu. Na pewno kategorie utworzyłeś już wcześniej, zanim na blogu pojawił się pierwszy wpis. Teraz po prostu dodaj do nich odnośnik w menu. Jestem pewna, że sam czasami korzystasz z tej opcji na innych stronach. Pozwól, aby Twoi czytelnicy również mogli z tego korzystać.

 

Na koniec jeszcze jedno! Zapomniałam Ci powiedzieć, że elementy menu możesz dowolnie przesuwać z góry na dół. Uporządkuj je alfabetycznie lub od najważniejszej. Nie zapomnij również zapisać zmian i sprawdzić jak wygląda nowa wersja bloga 🙂

Programista
Poprzedni Post
Jak monitorować markę?
Monitorowanie Marki ...
Jak dobierać kolory do layoutów?
Następny Post
Layouty. Jak dobiera...
0 Komentarze