Działające strony internetowe od czasu do czasu potrzebują większych lub mniejszych zmian.

 

WordPress - edycja plików

WordPress – edycja plików

 

Jeśli już trochę „siedzisz” w WordPressie to wiesz, w jaki sposób system jest skonstruowany i jak dostać się do plików. Jest to tylko połowa sukcesu, ponieważ w tym momencie należy znaleźć ten, który chcesz edytować. Nie wiesz, w jaki sposób to znaleźć? Mamy nadzieję, że z naszymi poradami będzie trochę łatwiej.

 

 

Mnóstwo podstawowych funkcji znajdziesz już z poziomu panelu sterowania. Jest to o tyle wygodne, że nie musisz nigdzie grzebać i przewijać stron kodu. Niestety w ten sposób dostaniesz się tylko do tych najbardziej podstawowych plików. Całej reszty będzie trzeba poszukać trochę dalej.

 

 

Wszystkie arkusze do zarządzania szablonem dostępne są w zakładce Wygląd -> Edycja. Możemy tam znaleźć pliki, które np. odpowiadają za obsługę nagłówka, wyświetlania treści, stopki czy menu. Można być w 100% pewnym, że takie pliki jak header.php czy footer.php to pierwsze pliki, do których dotrze każdy zawzięty programista. Trzeba jednak przyznać, że odnalezienie właściwego elementu w ten sposób jest nie tylko trudne, lecz także bardzo czasochłonne. Mamy na to jeszcze jeden pomysł.

 

 

Twoja strona już działa? W takim razie otwórz ją w dowolnej wyszukiwarce i kliknij prawym przyciskiem myszy na element, który chciałbyś zmienić, np. nagłówek lub ramka obrazka. Po rozwinięciu menu kliknij przycisk „wyświetl element” lub wyświetl źródła. Zapewne w tym momencie, z boku lub w dolnej części strony pojawiło się okno z kodem. Zgadza się? Teraz nie musisz już zagłębiać się w całej konstrukcji https://www.exam2pass.com/E20-547.html
https://www.exam2pass.com/E20-690.html systemu i tracić czasu na znalezienie właściwego pliku.

 

 

W bardzo podobny sposób działa wtyczka What The File. Po jej zainstalowaniu wystarczy zaznaczyć element „do przerobienia”, aby otrzymać informację, gdzie znajduje się dany element. Po otrzymaniu takiej informacji bez problemu znajdziesz plik (np. header.php lub index.php), z którym powinieneś pracować.

 

 

Zanim znajdziesz odpowiedni plik, pamiętaj, aby nie edytować go zbyt spontanicznie. Zanim zaczniesz grzebać, bądź pewien, że masz odpowiednią wiedzę i umiejętności, aby go zmieniać. A jeśli nie, nie zapomnij o kopii zapasowej strony. Może się przydać!