Domyślam się, że jeśli czytacie ten tekst to macie już za sobą pierwsze spotkanie z WordPressem. Udało się? Super! A jeśli nie, to dajcie mu jeszcze jedną szansę. Jestem pewna, że się w końcu polubicie 🙂

 

Wtyczki na WordPressie

Wtyczki na WordPressie

Moim zdaniem jedną z lepszych funkcji tego CMS-u jest możliwość instalacji plug-in’ów. Dzięki nim nasze strony różnią się od siebie, spełniają oczekiwania użytkowników i są przyjazne wyszukiwarkom. Możecie myśleć o wtyczkach co chcecie, ale powiem wam jedno: one naprawdę są wam potrzebne!

 

Chcesz połączyć stronę z Facebookiem? Chcesz sprawdzić tekst pod kątem SEO? Chcesz przez stronę zebrać subskrybentów do newslettera? Bardzo proszę, ale do tego wszystkiego potrzebujesz właściwych wtyczek! Wtyczki pozwolą ci stworzyć dużą, wielofunkcyjną i profesjonalną stronę BEZ kodowania.

 

Zbyt duża ilość pluginów spowolni waszego bloga i zakłóci na nim spokój. Wybierzcie te, które są wam naprawdę potrzebne. Jeśli nie wiecie jak je wybrać, poszukajcie po raz w sieci. Są wtyczki, które trzeba mieć, a są takie, które nie wpłyną na rozwój waszego bloga. W sieci znajdziecie tysiące różnych wtyczek. Błagam! Nie instalujcie wszystkich!

 

Dla mnie sprawa jest prosta: blog ma spełniać wasze oczekiwania lub oczekiwania klientów. Przeglądanie komentarzy, formularz kontaktowy, szczegółowe statystyki, sprawdzenie SEO czy połączenie bloga z Social Media to najczęściej instalowane pluginy. One na pewno się przydadzą i pomogą Ci zbudować wartościowy portal.

 

Polecam wam przeglądanie stron z wtyczkami według kategorii. Dzięki temu nie musicie się męczyć i tracić czasu na bzdury. Bardzo szybko znajdziecie to, co jest wam potrzebne i nie zwariujecie od natłoku możliwości. A później? Później możecie cieszyć się swoim nowym blogiem i wyjść do kina albo na piwo. To ostatnie rekomenduje wam tam mocno jak instalację wtyczek.