Na początku WordPress na pewno wydawał wam się niemożliwy do ogarnięcia. Niby łatwy i prosty, ale nic w nim nie można zmienić. Jestem pewna, że tak właśnie było, ponieważ ja miałam dokładnie to samo i niejednokrotnie myślałam że… zrobię mu coś złego. Dajcie sobie chwilę na oswojenie i bawcie się, a przy okazji zarabiajcie!

 

Czym są widgety i jak je wykorzystywać?

Jak wykorzystywać widgety?

 

Jeśli wasza strona ma robić wow przez duże W, to niestety modny szablon i ciekawa treść to niestety trochę za mało. Strona ma zachęcać czytelników do pozostania. Im dłużej na niej zostają, tym wasz sukces jest większy. W osiągnięciu sukcesu pomogą wam widgety, czyli niewielkie „kafelki”, które znacie ze smatfonów. Wykorzystajcie je, aby użytkownicy szybciej wyświetlili najnowsze pliki, przeglądali kategorie czy mieli szybki dostęp do logowania. Te małe elementy znacznie ułatwią nawigację i sprawią, że wszystko co najważniejsze znajdzie się w jednym miejscu.

 

Zawsze wam powtarzam, że WordPress to sprytne i elastyczny system, który pozwala Wam na wszystko. Teraz się przyznaje – Kłamałam! Ten CMS pozwala nam na „prawie” wszystko, ponieważ nie możecie wybrać miejsca, w którym wyświetlą się widgety na stronie. Ich miejsce zostało zdefiniowane przez twórcę szablonu. Najczęściej znajdziecie je na panelu bocznym lub w stopce i wiecie co? Zaufajcie twórcy szablonu i nie próbujcie zmieniać tego na własną rękę. Chłopak na pewno już z niejednego pieca chleb jadł i nie jeden szablon stworzył, więc doskonale wie, gdzie umieścić widget.

 

Listę zainstalowanych widgetów znajdziecie w panelu administratora w zakładce wygląd -> widgety. Tam również możecie je dodawać, edytować oraz usuwać z wybranych sekcji. Po kliknięciu na nazwę widgetu lewym przyciskiem myszy, będziecie mogli wybrać wyświetlaną nazwę oraz zobaczycie unikatowe opcje widgetu.

 

Ustawienia widgetów to moim zdaniem jedna z przyjemniejszych rzeczy w WordPressie. Klikacie, zmieniacie i obserwujecie zmiany. Pięć minut i kolejny wordpressowy myk macie w małym palcu.