Zazwyczaj mówimy o WordPressie w kontekście blogów landing pages albo małych firmowych wizytówek…

 

Czy WordPress nadaje się na duże serwisy?

Czy WordPress nadaje się na duże serwisy?

 

Zastanawialiście się kiedyś, co stanie się, jeśli Wasz serwis się dynamicznie rozrośnie i za rok będzie odwiedzany przez setki tysięcy UU miesięcznie? Czy wtedy również warto korzystać z WordPressa? Jak możecie się domyślać, sprawa nie jest zbyt prosta i nie łatwo odpowiedzieć na to pytanie.

 

 

WordPress jest zbyt prosty dla dużych serwisów?

 

Odkąd powstały systemy CMS praca programistów zeszła na dalszy plan. Teraz każdy, dosłownie KAŻDY, kto ma trochę wolnego czasu i ok. 200-300 zł na inwestycję w stronę www jest w stanie stworzyć ją samodzielnie. Co ciekawe, proste strony na WP oparte o dobre szablony nie różnią się wyglądem, sposobem działania i jakością od tych, które od podszewki zostały stworzone przez zawodowych programistów. Po co więc płacić? Moim zdaniem, jeśli jesteście w stanie zrobić coś samodzielnie i możecie dzięki temu zaoszczędzić, współpraca z koderem nie ma najmniejszego sensu.

 

 

Z WordPressem możemy zrobić niemal wszystko

 

Mówiąc odważnie, praca na WordPressie to możliwość zrobienia wszystkiego. Jeśli potrzebujemy czegoś nowego lub chcemy zrobić lekką customizację szablonu, system pozwala nam na wszystko. Możemy ściągnąć po odpowiednią wtyczkę lub pogrzebać trochę w kodzie i zmienić wszystko samodzielnie. W przypadku dużych serwisów jest to bardzo istotne. Zmiany mogą zachodzić elastycznie, szybko i bez wstrzymywania pracy. Czego trzeba więcej?

 

 

Wstydzić się tego WordPressa czy nie?

 

Jeśli Wasze serwisy stoją na WP, dobrze działają i użytkownicy chętnie je odwiedzają, to jest to powód do dumy. Nie można wstydzić się tego, że coś działa dobrze i przynosi zamierzone efekty. Wiele znanych serwisów informacyjnych, blogów itp. Działa na WordPressie. Jasne, ich właściciele mają swoich programistów, którzy dbają o porządek i realizują ich „fanaberie”. Mimo to korzystają z WordPressa, ponieważ ten system się po prostu sprawdza.

 

 

Nie będziemy Was przekonywać, że WP to najlepszy CMS, na jakim można pracować. Taką opinię musicie sobie wyrobić sami. Jednak powiemy tylko, że nie warto skreślać go „dla zasady” 🙂