Word Press jest bez wątpienia najpopularniejszym systemem CMS. Zanim powiem wam, dlaczego warto z niego korzystać, chciałabym wyjaśnić skrót CMS…

 

Popularny system CMS - WordPress

WordPress jako jeden z najpopularniejszych systemów CMS

System CMS – WordPress

 

Pracując na nim nie musicie nic wiedzieć na temat tworzenia stron www oraz nie potrzebujecie żadnej specjalistycznej wiedzy informatycznej. Mówiąc krótko, jest to idealne rozwiązanie dla wszystkich tych, dla których tworzenie stron www i kodowanie to czarna magia, a także dla tych, którzy chcieliby tworzyć swoją stronę w systemie tak prostym, jak MS Word.

WordPress to prosty i intuicyjny system

 

WordPress umożliwia nam tworzenie prostych stron internetowych, tzw. „wizytówek”, a także dużych portali, które dziennie odwiedzane są przez tysiące użytkowników. Jeżeli planujecie otworzyć własną firmę, chcecie się pochwalić swoim portfolio, a może chcielibyście stworzyć prosty landing page dla swojego produktu? Pracując w Word Pressie możemy postawić taką prostą stronę nawet w kilka godzin. Wystarczy tylko kupić serwer i domenę, wybrać szablon, lub jak ktoś woli „motyw” i uruchomić na chwilę swoją kreatywność.

Kolejna zaleta Word Pressa to możliwość postawienia na nim sklepu online. Jeśli zależy Wam, żeby szybko uruchomić sklep i zadbać o jego odpowiednią wersję graficzną, Word Press to najlepszy wybór. Jedyne co musicie zrobić oprócz instalacji szablonu to instalacja wtyczki WooCommerce, ale o tym powiem Wam przy innej okazji :). Na stronie opartej na WP możecie sprzedawać swoje szkolenia, udostępniać webinary czy stworzyć prężnie działające forum.

 

Niezależnie od tego, jaką stronę planujecie stworzyć, ważne jest, że zawsze można ją rozbudować. Tutaj jedyną granicą, z którą WP z sukcesem walczy, jest wasza kreatywność.
Podobno już co piąta strona w sieci stoi na WP. Bez wątpienia jest to najlepsza rekomendacja, aby zaprzyjaźnić się z tym systemem i wreszcie postawić swoją pierwszą stronkę.

 

A Wy posiadacie stronę na opartą na systemie WordPress? Jesteście z niej zadowoleni?