Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz swoją przygodę jako programista, czy chcesz rozwijać swoje umiejętności programowania, rozwiązywanie problemów programistycznych jest nieuniknione.
Jeśli zapytasz któregokolwiek programistę, z jakiej witryny najczęściej korzysta, prawdopodobnie powiedziałby Stackoverflow. Nawet najbardziej doświadczeni programiści polegają na Stackoverflow, aby znaleźć odpowiedzi na pytania dotyczące kodu.

Jest to największa i najpopularniejsza społeczność wśród programistów. Ponad 100 milionów użytkowników jest zarejestrowanych na tej stronie i pomaga sobie nawzajem. Po zarejestrowaniu możesz zadawać pytania, a także odpowiadać na pytania zadawane przez innych programistów.

Oprócz Stackoverflow istnieje kilka innych branżowych witryn, które są wszechobecne w społeczności technologicznej i pomagają programować i pracować wydajniej. Poniżej lista stron, na których większość programistów otrzymuje rozwiązania na swoje pytania.

Jakie strony najlepiej pomogą z problemami programistycznymi?

 

StackExchange
Platforma, na której można zadawać pytania i odpowiadać na nie. Eksperci głosują na posty i upewniają się, że pomocne odpowiedzi są łatwiejsze do znalezienia. Strona wymaga założenia konta by móc w pełni z niej korzystać.

Wśród 149 grup tematycznych znajdziesz grupy dla twórców gier komputerowych, użytkowników i twórców aplikacji internetowych, grupy dyskusyjne dla zaawansowanych użytkowników, czy też grupę z grami i programistycznymi zadaniami dla początkujących.

CodeProject
Strona obejmująca społeczność ponad 11 milionów użytkowników, którym oferuje przydatne wiadomości, informacje i kody źródłowe. Zawiera fora dyskusyjne, na których programiści mogą dzielić się swoją wiedzą, a także sekcję szybkich odpowiedzi, w której można zadawać pytania i uzyskiwać konkretną pomoc techniczną.
Niektóre z popularnych tematów to .NET, C#, C++, Java, Android, SQL i Web.
Rejestracja pozwala zadawać pytania, publikować na forach dyskusyjnych i otrzymywać cotygodniowe aktualizacje.

Witryna posiada również stale powiększającą się bazę artykułów i dyskusji, która przyciąga uwagę programistów z całego świata.

Na biurku znajduje się laptop z włączonym edytorem kodu służącym do programowania

Pomoc z programowaniem — gdzie szukać?

Grupy dyskusyjne Google
Usługa firmy Google, to miejsce do tworzenia społeczności osób o wspólnych zainteresowaniach.
Grupy umożliwiają tworzenie forum z pytaniami i odpowiedziami. Aby rozpocząć, wystarczy zalogować się w Google i znaleźć odpowiednią grupę.

Każda grupa ma różne kategorie utworzone przez członków, na przykład komputery mają podkategorie takie jak sztuczna inteligencja, bazy danych, gry, grafika, Internet, systemy operacyjne, programowanie, bezpieczeństwo, oprogramowanie itp.

Reddit
Ta strona powinna znaleźć się na Twojej liście, jeśli chcesz sprawnie rozwiązywać swoje problemy, czerpiąc z wiedzy doświadczonych programistów.
Reddit ma kilka grup społecznościowych do dyskusji na różne tematy, które obejmują również programowanie, technologię, narzędzia lub podstawy informatyki. Wystarczy założyć tam swoje konto i dołączyć do grupy. Upewnij się, że przeczytałeś FAQ przed przesłaniem posta.

Programmers Heaven
Nieco mniej popularne źródło wiedzy dla programistów obejmuje wiele kategorii, takich jak języki programowania, języki gier, aplikacje, tworzenie oprogramowania, systemy operacyjne i platformy, urządzenia mobilne i bezprzewodowe, tworzenie stron internetowych i wiele innych.
Liczbę wyświetleń i komentarzy do każdego posta znajdziesz na jego karcie dyskusji. Podobnie jak wszystkie powyższe strony, tutaj również musisz się zarejestrować, aby dołączyć do społeczności i rozpocząć dyskusje na różne tematy związane z programowaniem.

Niezależnie od tego, czy jesteś początkującym programistą, czy posiadasz wieloletnie doświadczenie, świat programowania nieustannie się rozwija, a co za tym idzie, w swojej pracy napotkasz wiele nowych problemów i błędów, dodając do zakładek opisane wyżej strony, możesz ułatwić swoją pracę i szybciej znaleźć odpowiedzi na swoje pytania.