Choć projektowanie graficzne kojarzy się głównie z pakietem Adobe i płatnymi bankami zdjęć nie oznacza to wcale, że Internet nie jest pozbawiony ciekawych i  darmowych narzędzi, które znacznie przyśpieszają i ułatwiają pracę nie tylko amatorom, ale i profesjonalnym agencjom interaktywnym. Jeśli szukasz ciekawych narządzi online do projektowania oraz nowych inspiracji, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł!

Adobe Creative Cloud Express 

Adobe Creative Cloud Express to darmowa aplikacja stworzona przez Adobe i Microsoft, która pozwala prosto i błyskawicznie projektować estetyczne grafiki, nowoczesne strony WWW  oraz aplikacje webowe.  Zawiera ponad 22 000 gotowych do użycia szablonów, umożliwia korzystanie z banku profesjonalnych zdjęć, setek różnorodnych fontów oraz innych grafik i treści idealnych zarówno dla profesjonalnych projektantów, jak i twórców amatorów. Pozwala także remiksować zdjęcia, czyli stosować filtry i efekty z kilku różnych zdjęć oraz umożliwia tworzenie animacji i filmów, garściami czerpiąc z najlepszych technologii zastosowanych w Photoshop, Illustrator czy Premiere Pro. 

Dealjumbo

Dealjumbo to doskonała i o wiele tańsza alternatywa dla profesjonalnych płatnych banków zdjęć takich jak Adobe Stock. Co tydzień na platformie pojawiają się nowe pakiety, które ułatwiają pracę wszystkim grafikom i projektantom stron internetowych. Oferują setki zdjęć i grafik, które są sprzedawane na licencji rozszerzonej, co oznacza, że można ich używać na wszystkich materiałach reklamowych — nie tylko w Internecie, ale i na wizytówkach, ulotkach czy banerach reklamowych. 

Kobieta projektuje graficznie na laptopie i tablecie korzystając z narzędzi online

Notism

Notism to kolejne niezastąpione narzędzie w pracy zespołowej, które pozwala zrządzać wszystkimi projektami w sposób prosty i klarowny, dzięki czemu znacznie usprawnia przepływ pracy. Program pozwala na komunikację ze współpracownikami i klientami za pomocą wiadomości, notatek i szkiców umieszczonych bezpośrednio w projekcie w czasie rzeczywistym. Umożliwia także prototypownie projektów na urządzeniach mobilnych lub w przeglądarce internetowej bez umiejętności programowania oraz oferuje łatwy dostęp do wszystkich wersji projektu. 

VistaCreate

VistaCreate to darmowy, prosty w obsłudze i intuicyjny edytor graficzny, który doskonale nadaje się do tworzenia profesjonalnych projektów grafik, stron WWW czy treści wizualnych do social media. Oferuje steki nowoczesnych i estetycznych szablonów graficznych gotowych do użycia, pozwala na fotomontaż i korektę oraz szybkie usuwanie tła ze zdjęć, umożliwia tworzenie animacji, edycję wideo i dodawanie do nich dźwięku i muzyki, a także pozwala na dodawanie własnych zdjęć i korzystanie z obszernych bibliotek różnorodnych grafik.

Kobieta zajmuje się projektowaniem graficznym na komputerze.

WrapPixel

WrapPixel to sklep internetowy dla programistów i projektantów back-end, który pozwala tworzyć intuicyjne, proste w obsłudze i nowoczesne interfejsy i panele administratora. Udostępnia wiele gotowych do użycia, łatwo konfiguralnych, a przy tym responsywnych szablonów, które można dowolnie zmieniać i dostosowywać do indywidualnych  potrzeb. Co więcej, każdy szablon posiada obszerną dokumentację, a także samouczki w formie wideo, które pokazują, jak dany szablon działa i jak w pełni wykorzystać drzemiące w nim możliwości.

DesignHooks

DesignHooks to miejsce idealne dla wszystkich grafików, projektantów stron WWW, agencji interaktywnych oraz blogerów i entuzjastów projektowania, które pozwala szukać inspiracji do kolejnych projektów. Znajdują się na nim nie tylko darmowe projekty graficzne, gotowe szablony, różnorodne fonty, ikony czy mockupy, ale także wiele bibliotek zdjęć i zasobów przydatnych w projektowaniu. DesignHooks udostępnia także wiele samouczków i specjalistycznych artykułów blogowych, a także pozwala podzielić się własnymi opiniami z innymi użytkownikami i projektantami.