Witryny internetowe mogą być stworzone na bazie różnych systemów CMS. To dość prosty i skuteczny sposób na stworzenie strony, dzięki któremu można ją niemal w każdym momencie modyfikować.

 

WordPress, Joomla czy Drupal?

WordPress, Joomla czy Drupal?

 

Wiadomo, że CMS jest prosty i intuicyjny, oraz że na jego bazie można stworzyć niemal każdą stronę. Pozostaje tylko odpowiedzieć na jedno, najprawdopodobniej najważniejsze pytanie: który CMS wybrać? WordPress, Joomla, a może Drupal?

 

WordPress – najpopularniejszy system świata

 

Mówiąc, że WP jest najpopularniejszym CMS-em na świecie, wcale nie żartujemy. To prosty i intuicyjny system, który jest tworzony przez programistów… dla PK0-004
FC0-U61 exam dumps programistów! Łatwa obsługa, tysiące darmowych szablonów i wtyczki, które pozwalają na szybką rozbudowę serwisu. Doskonale nadaje się do blogów, stron firmowych i niewielkich serwisów. Niestety WordPress ma również swoje wady. Przy większym ruchu mogą wystąpić problemy z wydajnością, a wielu webmasterów narzeka nad niego pod kątem bezpieczeństwa.

 

Joomla – CMS na poziomie zaawansowanym

 

Podobnie jak w przypadku pracy na WP, wystarczy kilkadziesiąt minut, aby zainstalować Joomlę i rozpocząć pracę. Tutaj również mamy do dyspozycji wiele darmowych wtyczek, a także aktywną społeczność, która pomoże rozwiązać wszystkie programistyczne problemy. Czym więc Joomla różni się od WordPressa? Przede wszystkim jest o wiele bardziej zaawansowana i daje twórcom większe możliwości. Jeśli masz w planach stworzenie dużego serwisu lub będziesz go rozwijał w przyszłości, może warto wybrać właśnie ten CMS?

 

Drupal – profesjonalna platforma dla programisty

 

Drupal to narzędzie, dzięki któremu stworzysz profesjonalną stronę internetową. Jest to CMS, który zapewnia pracę bez jakichkolwiek ograniczeń, oczywiście poza Twoją wyobraźnią. Tworzenie i zarządzanie różnego rodzaju treściami, zaawansowana administracja użytkownikami oraz możliwość rozbudowy strony w każdy możliwy sposób. Pamiętaj jednak, że ten system wymaga od Ciebie znacznie większej wiedzy i umiejętności niż WordPress.

 

Decyzję o wyborze CMS-u dla danej strony musisz podjąć samodzielnie. Warto go dopasować do efektu, który chcemy otrzymać. Zamierzasz prowadzić bloga? W takim przypadku możliwość WP będą w zupełności wystarczające. Jeśli jednak myślisz o serwisie, który przyciągnie miliony użytkowników, zastanów się, czy nie powinieneś postawić poprzeczki nieco wyżej.