W czystej teorii copywriter potrzebuje niewiele, żeby móc wykonywać swój zawód. Tak naprawdę wystarczy komputer, dostęp do internetu edytor tekstu sprawdzający pisownię i oczywiście zlecenie.

 

Narzędzia dla copywriterów

Narzędzia dla copywriterów

 

Zgadza się, tyle wystarczy, żeby pisać, ale nie wystarczy, żeby tworzyć więcej i lepiej. Dziś mam dla was listę narzędzi, dzięki którym Wasze teksty będą bardziej efektywne. Sami zobaczcie!

 

Pakiet Google Docs

Chyba wreszcie nadszedł czas, kiedy przestaniemy martwić się o pakiet Office. Jeśli zależy Ci na wygodnym edytorze, spróbuj pisania w GoogleDocs. To intuicyjny i darmowy pakiet biurowy, który ma kilka dodatkowych funkcji:

• Wystarczy jeden klik, aby wysłać dokument
• Edycja pliku przez wielu użytkowników jednocześnie w czasie rzeczywistym
• Automatyczne zapisywanie wszystkich zmian
• Automatyczne zliczanie stron, słów i znaków

 

Lista zadań online

Zlecenia napływają, praca wre, a ty nie potrafisz tego wszystkiego ogarnąć? Naucz się pracować z listą zadań, którą masz zawsze przy sobie. Listy zadań online są świetnym rozwiązaniem dla zapracowanych i zaganianych. Opracuj swoje grupy, np. zakupy, praca, dom, wyznacz deadliny zorganizuj swoją pracę. Dzięki temu zrobisz o wiele więcej niż teraz.
A jeśli lista zadań to dla ciebie za mało, spróbuj pracować z mapami myśli. W sieci znajdziesz mnóstwo serwisów, które udostępniają tworzenie map myśli. W ten sposób uporządkujesz to, co masz w głowie i napiszesz jeszcze lepsze teksty. Dodatkowo wcześniej przygotowane mapy mogą być inspiracją do nowych pomysłów, co pozwoli ci zaoszczędzić jeszcze więcej czasu.

 

Słownik synonimów

Ile razy podczas pisania zabrakło ci słowa lub zauważyłeś, że ten sam przymiotnik pojawia się w każdej linijce? Jeśli chwilowo zabrakło ci pomysłów na coś kreatywnego, wykorzystaj słownik synonimów online. Znajdziesz tam mnóstwo podpowiedzi i inspiracji, które na pewno ci pomogą. Słownik przyda się szczególnie do tworzenia opisów produktów i opisów na strony www. To naprawdę działa!