Dziś programista to jeden z najbardziej potrzebnych zawodów. Programowanie wykorzystywane jest przez niemal wszystkie dziedziny i branże i raczej nie warto wierzyć, że cokolwiek się zmieni.

 

Jak nauczyć się programowania?

Jak nauczyć się programowania?

 

Ofert pracy przybywa, a programistów? Tych oczywiście też, ale nie oszukujmy się: na rynku znajdzie się obecnie miejsce dla każdego. Jeśli więc nie zastanawiasz się, czy warto zacząć, koniecznie przeczytaj ten artykuł!

 

Książki i filmy

Wystarczy wpisać w google programowanie, aby wyszukać setki książek, tutoriali i filmów do nauki programowania. Czy można napisać linijki skomplikowanego kodu po przeczytaniu jednej książki lub obejrzeniu filmu na YouTube? Szczerze odpowiadam, że nie. Warto je jednak przeczytać, ponieważ dzięki nim zrozumiesz język programowania i jego logikę, a za pomocą sprytnych skojarzeń będziesz w stanie wykonać podstawowe czynności.

 

Kursy programowania

Chcę również podkreślić, że programować może każdy! To właśnie dla tych, którzy nie skończyli studiów na politechnikach powstały bardzo skuteczne kursy. Jeśli chcesz być dobrym programistą, zainwestuj pieniądze i czas, a bardzo szybko zobaczysz efekty. JavaScript od podstaw, Java od podstaw do eksperta, a może SQL Server Reporting Services lub PHP&MySQL? Możliwości jest wiele i naprawdę warto z nich skorzystać. Trochę chęci i czasu, a pierwszy kod napiszesz szybciej, niż ci się wydaje.

 

Jak się nie zrazić i od czego nie zaczynać?

Jeśli jesteś zupełnie zielony, nie siadaj do komputera z zamiarem napisania strony. HTML i CSS tylko z pozoru są łatwe i nie dają ci podstaw, których potrzebujesz jaki profesjonalny developer. Java,C#, C++, Visual Basic, PHP czy JavaScript. To dzięki tym językom dowiesz się co to jest tablica, instrukcja warunkowa czy pętla, a później… później już będzie tylko łatwiej!