1 0 3000 0 300 120 30 http://projektfreelancer.pl 960 1

Tworzenie własnych typów postów w WP

Pierwotnie WordPress został stworzony z myślą o blogerach. Miał być systemem, który w łatwy i prosty sposób pozwoli dodawać posty i zarządzać treścią.     Zmiany rozpoczęły się w momencie, kiedy WP zaczął być wykorzystywany, de facto z ogromnym sukcesem, […]

Pierwotnie WordPress został stworzony z myślą o blogerach. Miał być systemem, który w łatwy i prosty sposób pozwoli dodawać posty i zarządzać treścią.

 

Tworzenie postów w WordPressie

Tworzenie postów w WordPressie

 

Zmiany rozpoczęły się w momencie, kiedy WP zaczął być wykorzystywany, de facto z ogromnym sukcesem, również dla innych stron. Dopiero wersja 3.0 udostępniła mechanizm tworzenia różnych typów postów. Dzięki niej, możesz stworzyć w tym CMS-ie wszystko, co tylko chcesz. Tylko jak to zrobić?

 

 

Czym są własne typy postów?

 

Typy postów to nic innego jak określenie lub raczej pogrupowanie postów wg określonych zasadach. Mówiąc najprościej, chodzi o to, żeby np. oddzielić posty typu „wpis” od multimediów i stron. Klikając na którąkolwiek z grup otwiera się lista wszystkich wpisów do niej przypisanych. Tworzenie własnych grup, które spełnią wymagania Twojego serwisu może okazać się naprawdę przydatne.

 

 

Jak stworzyć własny typ wpisów?

Tworzenie wpisów należy rozpocząć od znalezienia pliku functions.php, a jeśli go nie ma. Trzeba go po prostu stworzyć. Następnie trzeba stworzyć katalog functions, w którym umieścimy wszystkie pliki związane z poszczególnymi elementami szablonu. Tworzymy tam plik definiujący nowy tym postów za pomocą funkcji register_post_type oraz wprowadzamy ustawienia odpowiednie dla danego typu.

 

 

Wyświetlanie wpisów na stronie.

 

Aby wyświetlić wpisy należy utworzyć nowy szablon wpisów poprzez stworzenie pliku, np. post-movies.php. Plik ten określa nazwę wpisów, umożliwia znalezienie wpisów powiązanych, a także sprawia, że wpisy są wyświetlane na stronie.

Tworzenie własnych typów postów to techniczna, typowo programistyczna praca, która może wydawać się nudne i skomplikowane. Nawet jeśli na początku wydaje ci się skomplikowane, nie poddawaj się. To naprawdę pomaga!

Programista
Poprzedni Post
Jak napisać dobre teksty?
Jak napisać dobre t...
Optymalizacja strony za pomocą Google Lighthouse
Następny Post
Optymalizacja strony
0 Komentarze