Visual Studio Code to wydana przez Microsoft aplikacja, na platformy Windows, Linux i Mac, która jest prostym edytorem kodu (głównie pliki html, css i js).

 

Visual Studio Code, co to?

Visual Studio Code, co to?

 

Jest to narzędzie dla osób, które programują w wielu językach, na wielu platformach i na różnych systemach operacyjnych. Jeżeli tworzysz strony internetowe przy użyciu Angulara z Ruby, i godzinami programujesz skrypty w Pythonie, to Visual Studio Code jest odpowiednim narzędziem dla Ciebie. Wbrew pozorom nie ma ono zbyt wiele wspólnego z Visual Studio, które jest przeznaczone tylko pod system operacyjny Windows.

 

Visual Studio Code – masz wrażenie, że działasz szybciej

Programiści często dużo szybciej myślą niż są w stanie zapisać. Same kody też są szybkie. Równie sprawnie powinno działać narzędzie do ich tworzenia. Nie może być w nim zbędnych przycisków, narzędzi, ani opcji w menu. Im więcej komunikatów i bardziej skomplikowane narzędzie, tym działasz wolniej, a przecież nie o to chodzi. Czy warto zainstalować Visual Studio Code? Tak, ponieważ przyspiesza on Twoją pracę.

 

Visual Studio Code – bogaty Intellisense

Programiści przez lata próbowali stworzyć Intellisense dla JavaScriptu. Dopiero przy Visual Studio Code stało się to możliwe. Kolejnym powodem , aby zainstalować ten program, jest duży zestaw narzędzi zmieniających kod na lepszy w Visual Studio Code.

 

Po co Ci kolejny edytor?

Jeżeli jesteś programistą, to z pewnością wiesz o tym, że występuje wiele edytorów oraz programów IDE. Warto tutaj wymienić takie edytory kodu do szybkiej pracy jak: Visual Studio Code, SublimeText, Brackets oraz Atom. Kolejne narzędzia tego typu to Notepad++ i Emacs. Wyróżniają się szybkością oraz lekkością działania. Może nawet na co dzień korzystasz, z którego z wymienionych narzędzi. W końcu nie ma większego sensu otwieranie jakiegoś IDE albo Visual Studio, aby zmienić tylko jeden plik. Jednak wymienione szybkie edytory, nie będą w stanie wykonywać takiej pracy, jak Visual Studio, Web Storm lub Eclipse. W Visual Studio tworzy się aplikacje w C#, które są mocno związane z systemem operacyjnym Windows.

 

Czym różni się lekki edytor kodu od IDE?

Lekki edytor przede wszystkim: stawia na szybkość, na szybką naukę narzędzia i obsługuje wiele języków. Kontroluje się go za pomocą klawiatury, a nie myszki. Jest skoncentrowany na plikach oraz folderach. Natomiast IDE stawia na analizę kodu, na debugowanie kodu oraz na złożone kreatory plików. Natomiast Visual Studio Code jest połączeniem tych dwóch rodzajów narzędzi. Z jednej strony nie jest skomplikowany i pracuje się na nim szybko, a z drugiej pozwala na debugowanie kodu oraz na analizę kodu.