W ubiegły niedzielny wieczór czas biegł zaskakująco leniwie. Siedziałam na łóżku głowiąc się nad zadaniami ze stężeń (tak, wynalazłam nowy kurs biotechnologiczny na platformie edX). Mój mąż czytał gazetę naukową. Spoglądając w zamyśleniu w jego stronę moją uwagę przykuł artykuł o długowieczności. I tak w głowie zapaliła mi się mała lampka i pomysł na nowy artykuł. Oczywiście natychmiast przerwałam rozwiązywanie zadań i wyrwałam gazetę z rąk mojego zaskoczonego męża:D
Artykuł był niezmiernie ciekawy. Traktował o enzymach długowieczności  Sirtuinach, których wraz z wiekiem niestety ubywa w naszym organizmie, ale….no właśnie, ale…jeśli chcecie dowiedzieć się więcej poczytajcie tutaj.

Wracając do rzeczywistości, czyli lekcji CopyMagii, spodobał mi się jeszcze jeden mail, który dostałam od Pana Darka. Aby być skutecznym w swoich działaniach trzeba odczuwać radość z pisania. Właściwie to wydaje mi się, że w każdej dziedzinie życia, aby robić coś dobrze i z satysfakcją, trzeba to bardzo lubić.
Zawsze chciałam  znaleźć pracę, która będzie moją pasją. Tylko, że w moim przypadku jest to niezbyt proste. Pomijając już fakt, jak ciężko w Polsce znaleźć pracę dla biotechnologa (nie laboranta, ale naukowca, który oprócz posiadania pasji także dobrze zarabia:), mam tyle zainteresowań, że ciężko mi było wybrać tą jedną najlepszą. Los wybrał za mnie, stawiając na mojej drodze jak to mawia moja koleżanka graficzka “Najlepszego z Szefów” wraz ze swoim serwisem Useme.eu.
Z pracy tutaj czerpię niesamowitą radość, a wszystkie tematy tekstów, które piszę są bardzo starannie przemyślane. Może dlatego na  razie jest ich tak mało :):P
W każdym razie pointa jest taka: Nigdy nie próbuj zabierać się za pisanie tekstu na siłę. Emocje są bardzo widoczne w tym co piszesz i mimo profesjonalizmu i odrzuceniu ich na bok, jeśli temat Cię nudzi większość czytelników się zorientuje.

Niestety lekcje CopyMagii się zakończyły, ale nie martwcie się Pan Darek podsyła czasem co nieco, a ja w natłoku obowiązków otwieram te wiadomości z opóźnieniem, dlatego dzięki temu mam co opisywać w cotygodniowym raporcie na Projekt Freelancer:)
Dodam, że te kilkadziesiąt maili wiele mnie nauczyło jak na początek, jednak muszę przyznać, że na pewno warto zgłosić się na warsztaty do Pana Darka oraz wykupić jego dodatkowe szkolenia. Aczkolwiek w Projekcie Freelancer mam udowodnić, że można stać się copywriterem bez kosztów własnych, dlatego szukam dalej materiałów do nauki 🙂

laugh-674672_1280