Prowadzenie bloga to coś więcej niż publikowanie ciekawych treści na stronie o ładnym wyglądzie.

 

wtyczki WordPress – statystyki i analizy

Wtyczki WordPress – statystyki i analizy

 

Nie wystarczy także sam hosting ani dobre SEO: musisz jeszcze wiedzieć, kto i kiedy odwiedza twojego bloga, jakie treści czyta i po jakie treści wraca.

Jak sprawdzić, kim są odbiorcy twojego bloga? WordPress nie ma co prawda wbudowanych automatycznych narzędzi do zbierania statystyk, ale ten brak uzupełniają wtyczki. Dzięki nim zbierzesz wszystkie dane potrzebne, aby lepiej dostosować twoją stronę do odbiorców.

 

Jaką wtyczkę wybrać?

 

WordPress oferuje kilkanaście tysięcy propozycji o różnym zakresie możliwości, ale… nie ulegaj pokusie instalowania każdej z dobrą oceną i dużą liczbą pobrań. Nadmiar wtyczek może spowolnić twój blog.

Przygotowaliśmy dla was listę najbardziej użytecznych wtyczek WordPress do analizy ruchu na stronie i gromadzenia statystyk. Prawdopodobnie każdy bloger zna Jet Pack i Monster Insight, a my prezentujemy również 6 innych, które warto znać i traktować jako alternatywę.

 

Sprawdź swój blog – wtyczki do analiz WordPress

 

Google Analycator

300.000 aktywnych instalacji

Dzięki tej wtyczce możesz wprowadzić kod JavaScript, który połączy twój blog z kontem Google Analytics. Zestaw widgetów sprawia, że określone informacje będą pojawiały się w twoim panelu administratora. Wtyczka Google Analycator umożliwia śledzenie aktywności użytkowników, a także śledzenie „życia” każdego linka lub kodu dostarczanego przez Google. Dobra alternatywa dla Google Analytics for Dashboard for WP .

 

WP Statistics

300.000 aktywnych instalacji

Ta wtyczka posługuje się swoim własnym systemem zbierania danych oraz prezentowania ich adminowi. Zbierze dla ciebie informację o tym, które strony budzą największe zainteresowanie, kto odwiedza twoją stronę, ile osób jest na niej aktualnie i z jakiego zakątka świata. Jeśli rozsyłasz newsletter, sprawdzisz także, na ile skutecznie zwiększa liczbę odwiedzin.

 

SlimStat Analytics

100.000 aktywnych instalacji

To rozbudowane narzędzie pozwoli ci na tworzenie szczegółowych statystyk dzięki możliwości wykluczenia wejść, które chcesz zignorować (wyświetlenia przez adminów, roboty itd.). Statystyki możesz śledzić w czasie rzeczywistym, a dane użytkowników, takie jak adres IP, są szyfrowane.

 

StatCounter

100.000 aktywnych instalacji

Ta wtyczka dostarczy ci wszystkich szczegółowych informacji o tym, kto w czasie rzeczywistym odwiedza twoją stronę. Dane obejmują również najczęściej wybieraną przeglądarkę i system operacyjny. Sprawdzisz także, po wyszukaniu jakiego hasła lub po jakim linku trafili do ciebie odwiedzający.

 

Wassup

40.000 aktywnych instalacji

Chcesz wiedzieć, co robią użytkownicy na twojej stronie? Dzięki tej wtyczce jest to możliwe. Zamiast zbiorczych danych otrzymasz raczej informacje, jakie słowa kluczowe i w jakim okresie przyciągnęły jaki typ użytkowników. Aby pomóc ci odróżnić realnych użytkowników do botów, wtyczka ma dwa zabezpieczenia anty-spamowe.

 

Statify

30.000 aktywnych instalacji

Ta darmowa i pozbawiona reklam wtyczka jest prosta i przyjazna w obsłudze, a do tego nie zbiera żadnych niepotrzebnych ani osobistych informacji, nie wymaga ciasteczek ani akceptowania skomplikowanych zasad polityki prywatności – wtyczka nie zbiera adresów IP, bo liczy nie użytkowników, ale ilość wyświetleń.

 

Wtyczki do analiz WordPress – podsumowanie

 

Regularne sprawdzanie statystyk pomoże ci na poprawienie pozycji twojego bloga w wynikach wyszukiwania oraz na lepsze rozpoznanie potrzeb twoich odwiedzających. Dowiesz się, czego szukają na twoim blogu i co najchętniej czytają.

Najpopularniejszym narzędziem do zbierania statystyk jest chyba Jet Pack, chociaż użytkownicy, którzy nie potrzebują wszystkich jego dodatkowych opcji, mogą wybrać lżejszą i łatwiejszą w konfiguracji wtyczkę.

 

Dzisiejszy post pierwotnie ukazał się na blogu opracyzdalnej.pl, dziękujemy autorom 🙂