1 0 3000 0 300 120 30 http://projektfreelancer.pl 960 1

Gdzie uczyć się programowania?

Nauka programowania wymaga wielkiego zaangażowania, ale także wielu godzin ciężkiej pracy. Jesteś na to gotowy?     Jeżeli myślisz o nauce programowania, zastanów się, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza. W domowym zaciszu, a może na kursach grupowych? Sprawdź wybrane […]

Nauka programowania wymaga wielkiego zaangażowania, ale także wielu godzin ciężkiej pracy. Jesteś na to gotowy?

 

Gdzie uczyć się programowania?

Gdzie uczyć się programowania?

 

Jeżeli myślisz o nauce programowania, zastanów się, która opcja będzie dla Ciebie najlepsza. W domowym zaciszu, a może na kursach grupowych? Sprawdź wybrane alternatywy, na pewno znajdziesz coś dla siebie 🙂

 

 

Nauka w domu

 

Jeżeli jesteś na tyle zdeterminowany i konsekwentny, aby zostać programistą – samouczkiem, możesz zacząć naukę programowania w domu. Na początku spróbuj prostych systemów CMS jak WordPress, będziesz mógł też określić, czy aby na pewno programowanie jest dla Ciebie, by następnie zająć się trudniejszymi językami kodowania.

 

 

Kursy programowania

 

W internecie możecie znaleźć wiele stron oferujących kursy programowania. Z doświadczenia mogę polecić Udemy.com i Eduweb.pl. Na tych stronach możecie znaleźć kursy dostosowane do Waszego poziomu zaawansowania, od podstaw do eksperta. Kursy są płatne, jednak oferują dużo ciekawych lekcji, które na pewno pomogą Wam w nauce.

 

Jeżeli wolelibyście bezpośredni kontakt z nauczycielem języków programistycznych, zawsze możecie skorzystać z kursów stacjonarnych. W każdym dużym mieście znajdziecie ich na pęczki. Istnieje też opcja wzięcia lekcji prywatnych w formie korepetycji.

 

 

Bootcamp

 

to kolejna alternatywa dostępna online. Od zwykłych kursów Bootcampa wyróżnia fakt, że otrzymujesz wsparcie dedykowanego mentora, który pomaga na każdym etapie nauki, co usprawnia cały proces nabywania umiejętności i przyspiesza go. W szczególności polecam pierwszą polską platformę Bootcamp – Kodilla.com. Serwis tworzy harmonogram zajęć dopasowany do indywidualnych preferencji uczniów, pomaga im na każdym etapie. Szkolący się mogą korzystać także ze wsparcia i wiedzy innych kursantów, co pozwala na zawarcie ciekawych znajomości branżowych.

 

 

Nauka na studiach

 

Studia programistyczne zapewnią Wam klika lat ciężkiej nauki. Nie są to jednak studia dla wszystkich, wybierając taki kierunek musisz liczyć się z bardzo dużą ilością ćwiczeń, wykładów i warsztatów, a także wieloma godzinami spędzonymi w domu na przygotowaniu się do zajęć. Powinieneś więc uzbroić się  i cierpliwość, wytrwałość i determinację. Pewne jest, że studia programistyczne dadzą Ci solidne wykształcenie i umiejętności praktyczne.

 

A Wy którą formę nauki programowania planujecie wybrać? Koniecznie podzielcie się w komentarzach! 🙂

Programista
Poprzedni Post
Jak działa Hotjar?
Anaityka internetowa...
Następny Post
Inspiracja dla grafi...
0 Komentarze