WordPress sam w sobie jest już potężnym narzędziem do zbudowania własnej marki w internecie. Odpowiednie korzystanie z tej platformy może w dużym stopniu pomóc w odniesieniu sukcesu, jednak w rzeczywistości WordPress oferuje jeszcze więcej, niż mogłoby się wydawać.

 

Wtyczki - jak mogą pomóc?

Wtyczki – jak mogą pomóc?

 

Sekret tkwi nie tylko w świadomym prowadzeniu strony, ale również znajomości wtyczek, które mogą radykalnie zwiększyć grono czytelników i pozycję w wyszukiwarce.

 

Zacznijmy od drugiego rodzaju wordpressowych ulepszeń i narzędzia, które powinien znać każdy, kto zabiera się za pracę z tą platformą – Google Analytics. Ta niepozorna wtyczka pozwoli każdej osobie blogującej pozyskać informacje wręcz niezbędne, by owocnie korzystać z WordPress: jakie treści na jej stronie są najchętniej czytane, czym przyciąga czytelników, czy w jaki sposób trafili oni na bloga. Wszystkie dane dotyczące wizyt na witrynie będą dostępne do przejrzenia na analytics.google.com – w tym samym miejscu można (za darmo!) pozyskać wtyczkę oraz otrzymać instrukcje, jak ją zainstalować. Co istotne, nie jest to proces skomplikowany – wystarczy wkleić wygenerowany kod do HTML-u bloga – zaś sama strona przeprowadza nas przy tym krok po kroku. Dodatkowym plus stanowi fakt, że do korzystania z Google Analytics nie trzeba podawać wielu danych; wystarczy sam e-mail i adres bloga.

 

Drugą wtyczką, która powinna znaleźć się na każdym wordpressowym blogu, jest Yoast SEO. Narzędzie to jest gorąco polecane przez sam WordPress, ale nic w tym dziwnego – Yoast to wirtualny ekspert od pisania pod SEO. Dzięki tej wtyczce zaoszczędzisz wiele czasu, który normalnie musiałbyś spędzić na analizowaniu, jakie treści i dobór słownictwa zapewni ci jak najwyższe miejsce w wyszukiwarce i napływ nowych odbiorców. Co prawda o wiele skuteczniejsza będzie płatna wersja (około 316 złotych za rok), ale i podstawowa zawiera wiele przydatnych funkcji, w tym aktualizacje do najnowszych algorytmów Google, sprawdzenie, czy treści się nie powielają oraz analizę czytelności posta.

 

Istotne jest nie tylko dotarcie do czytelników, ale i przekonanie ich, żeby zostali na dłużej. Jednym z ważniejszych sposobów na osiągnięcie tego300-801
300-810 jest upewnienie się, że wpisy są pozbawione błędów gramatycznych, a także przejrzystość i estetyczny wygląd. Udowodniono, że uwagę przyciąga nie tyle sama treść, co dodane do niej grafiki. Przy tym ostatnim należy zachować wyjątkową ostrożność – użycie zdjęć z licencją może skutkować problemami prawnymi. Aby tego uniknąć, warto sięgnąć po CC Search. Wtyczka wyświetla jedynie te grafiki, których licencja pozwala na darmowe użycie (również po wcześniejszej modyfikacji).

 

Wypróbuj podane metody – już po pierwszym użyciu zauważysz znaczą różnicę w łatwości prowadzenia twojej wordpressowej witryny!