Linkedin jest to portal społecznościowy stworzony z myślą o sferze biznesowej. Ważną informacją jest, że Linkedinw dzisiejszych czasach jest wizytówką dla rekruterów!

 

Jak tworzyć profil na Linkedin

Jak tworzyć profil na Linkedin

 

Po co ten Linkedin?

 

Linkedin może nam posłużyć jako narzędzie do szukania pracy. Jesteśmy w stanie stworzyć profil pracownika i przeglądać oferty. Możemy też kontaktować się bezpośrednio z rekruterami. Na ważniejsze jest jednak to, że to osoby odpowiedzialne za rekrutacje kontaktują się z nami! Dlatego też istotne jest rzetelne uzupełnienie profilu w celu przyciągnięcia uwagi.

 

Co jeszcze?

 

Jeśli pracujemy w dziale HR, to możemy na Linkedin znaleźć potencjalnych pracowników. W momencie kiedy nie zamierzamy zmieniać miejsca pracy lub poszukujemy partnera biznesowego dla naszej firmy, to jest to idealne miejsce do znalezienia takowego. Jednak, gdy nie mamy obecnie żadnych celów to powinniśmy skupić się na budowaniu marki osobistej lub firmowej. Potencjalny rekruter lub partner biznesowy chętniej skontaktuje się z nami, kiedy jesteśmy aktywnym przedstawicielem w branży.

 

 

Poniżej znajduje się film, który pomoże wam postawić pierwsze kroki w Linkedin, wraz z poradami jak przyciągnąć uwagę naszych potencjalnych odbiorców!