Jeśli w tym roku byłeś grzeczny – odbierałeś telefony nawet od tych mniej sympatycznych klientów, nie ociągałeś się z poprawkami i nie prokrastynowałeś – pod choinką na pewno znajdziesz wymarzone gadżety dla freelancerów i pracowników zdalnych.

My ze swojej strony przygotowaliśmy dla Ciebie listę darmowych ebooków dla freelancerów. Wśród zamieszczonych pozycji każdy przedstawiciel branż kreatywnych na pewno znajdzie coś dla siebie.
Programiści, specjaliści IT i webdeveloperzy nie mogą narzekać na brak darmowych źródeł do nauki i inspiracji, powszechnie dostępnych w sieci, ale również dla nich mamy kilka tytułów poświęconych projektowaniu i współpracy z klientami.

Darmowe e-booki dla freelancerów

Darmowe e-booki dla freelancerów

Na grafików czeka oczywiście cała paczka interesujących ebooków stworzonych przez najlepszych praktyków – od samej teorii projektowania przez typografię aż do tajników projektowania poszczególnych produktów.
Nie pomijamy także copywriterów. Ci z was, którzy tworzą treści dla firm i piszą teksty na zamówienia znajdą poradniki dotyczące warsztatu, sprzedaży swoich tekstów czy tworzenia marki osobistej, które pomogą przebić się przez konkurencję na rynku.

Wszyscy freelancerzy, niezależnie od wykonywanej profesji, mogą skorzystać również z darmowych ebooków poświęconych freelancingowi, organizacji pracy zdalnej czy skutecznemu zarządzaniu swoją pracą tak, aby odnieść sukces jako wolny strzelec. Jeśli szukasz sposobów na to, żeby zaistnieć w sieci lub chcesz zająć się poważnie marketingiem swoich usług, zerknij do darmowych ebooków dla marketingowców i blogerów.

Aby otrzymać większość ebooków wystarczy podać swój adres e-mail.

 

Darmowe e-booki dla copywriterów

Paczka darmowych ebooków dla copywriterów od Freelancewriting
Freelancerwriting przygotowało dla Ciebie dużą paczke ebooków, pokrywającą w zasadzie wszystkie tematy, jakie mogą być istotne dla copywritera. Od zarządzania czasem do marketingu, od creative writing do pisania opowieści dla dzieci – znajdzie się tu (prawie) wszystko, czego potrzebujesz.

How to Build a Solid Reputation as a Freelance Writer Online… Without a Website
Z pewnością grafikom i programistom łatwiej jest przygotować swoje portfolio niż copywriterom, również dlatego, że UX portfolio zawierającego same teksty jest bardziej wymagające niż to stworzone z myślą o przeglądaniu obrazów. Tylko czy jako copywriter musisz mieć swoją stronę domową, aby zdobywać klientów? Ten ebook pokazuje, jak zbudować wiarygodną markę osobistą posługując się łatwiejszymi środkami.

Darmowe e-booki dla freelancerów

Darmowe e-booki dla copywriterów

Headlines that sell
Chociaż ten ebook jest napisany w języku angielskim, większość z zawartych w nim porad przeniesiesz również na polski grunt tworzenia nagłówków i treści do landing pages, które mają konwertować.

How Much Should You Charge for Your Writing
Pytanie o stawki nieodmiennie jest jednym z najtrudniejszych, z jakim mierzą się copywriterzy. Ten poradnik, stworzony w 2018 roku, podpowie Ci, jakie są główne czynniki, jakie warto wziąć pod uwagę, wyznaczając swój cennik.

 

Darmowe e-booki dla programistów i web developerów

11 Things to Do with Every New WordPress Install
Chociaż ten poradnik ma już kilka lat, wciąż znajdziesz w nim użyteczne wskazówki, od czego zacząć instalowanie i konfigurowanie strony opartej na WordPress.

Paczka ebooków na temat stawiania strony na WordPress
Get Fly Wheel docenia popularność WordPressa i datego przygotowało dla Ciebie paczkę aż 11 ebooków dotyczących pierwszych kroków na tej platformie. Od tego, jak zacząć stawianie strony na WordPress przez poradnik dotycząc wtyczek aż po teksty o bezpieczeństwie, optymalizacji i poprawianiu szybkości strony.

Darmowe e-booki dla freelancerów

Darmowe e-booki dla programistów i web developerów

Paczka darmowych ebooków dla web designerów od Webflow
Webflow w swoich darmowych ebookach koncentruje się na projektowaniu stron www od strony technicznej (Web design 101), jak i teoretycznej (The modern wen design process).

Web Development & Beyond
Kyle Prinsloo w swoim darmowym ebooku dzieli się z Tobą praktycznymi radami nie tylko o tym, jak projektować strony www i robić to naprawdę dobrze, ale również jak sprzedać swoje umiejętności i jak pracować wydajnie.

The Elements of Typographic Style Applied to the Web
Jak to się dzieje, że jeden rzut oka na stronę www podpowiada, cz jest aktualna, czy to coś zupełnie przebrzmiałego? Jednym z najbardziej niedocenianych elementów projektu jest właśnie typografia, któa potrafi przekazać zaskakująco ważne komunikaty. Jak projektować tekst na stronach www? Wszystko, co musisz wiedzieć o tekście, typografii i znakach, znajdziesz w tym ebooku.

Paczka darmowych ebooków o UX
UXPin ma dla was ciekawa kolekcję darmowych ebooków o projektowaniu UX i UI. Znajdziecie tu nie tylko poradniki o trendach w nadchodzącym roku, ale również inne pozycje dotyczące projektowania systemów, tworzenia produktów i pracy w metodyce Agile. Niektóre książki odnoszą się do rozwiązań proponowanych w ramach usług UXPin, ale oprócz nich strona oferuje również źródła niezwiązane z marką.

 

Darmowe e-booki dla grafików i projektantów

Design’s Iron Fist
Legendarny ebook, który od wielu lat zasłużenie cieszy się niesłabnącym powodzeniem. Składa się z cyklu esejów poświęconych technice projektowania – mniej ma wspólnego z technicznym tutorialem, ale więcej z tym, co to znaczy projektować dobrze i jak się tego nauczyć.

50 Must Read Tips From Designers, To Designers
Tajniki warsztatu najlepszych grafików i projektantów teraz na wyciągniecie ręki. Ten ebook składa się z rad i wskazówek od praktyków – jak uczyć się skuteczniej, jak lepiej rozwijać umiejętności, jak lepiej współpracować z klientami i wreszcie jak zacząć patrzeć na swoje projekty w zupełnie nowy sposób.

Darmowe e-booki dla freelancerów

Darmowe e-booki dla grafików i projektantów

Logo Design Guide
Ten niewielki ebook zawiera skondensowaną wiedzę o tym, jak projektować logo. Czym dokładnie jest logo? Jakie są główne zasady tworzenia udanych projektów? Co musisz wiedzieć o kolorach i typografii, zanim zaczniesz pracę nad projektem?

Attention-Driven Design: 23 Visual Principles For Designing More Persuasive Landing Pages
Chcesz zacząć projektować takie landing pages, po któe klienci będą ustawiali się w kolejce? Unbounce prezentuje darmowy ebook dla projektantów i web developerów, w którym dzieli się wiedzą o tworzeniu landing pages przykuwających uwagę i ciekawość odbiorców, które naprawdę konwertują. Jakich proporcji użyć? Co musisz wiedzieć o psychologii i projektowaniu zachowań?

The Building Blocks of Visual Hierarchy
To ebook skierowany do tych projektantów, którzy chcą na poważnie zająć się UI i szukają źródła wiedzy na początek. Dowiesz się z niego, jak tworzyć intuicyjne, łatwe w nawigowaniu interfejsy i layouty, na co zwrócić uwagę w używaniu kolorów, fontów, wielkości i proporcji, a na koniec zapoznasz się z inspirującymi przykładami.

Type Classification
Kłopoty z typografią? Wybór właściwego fontu zajmuje Ci wieki, a i tak nie jesteś zadowolony z rezultatów? Zerknij do tego skondensowanego, krótkiego poradnika o fontach. Koniecznie zajrzyj również do drugiego darmowego ebooka, dostępnego na stronie JustCreative, Branding Briefcase, który zawiera ponad 100 użytecznych źródeł do brandingu.

 

Darmowe e-booki dla blogerów

Darmowe e-booki dla freelancerów

Darmowe e-booki dla blogerów

How to start a blog
Wszystko, co musisz wiedzieć o blogowaniu, zanim wykupisz domenę i zarejestrujesz nazwę. Ebook odpowiada na pytania o kwestie techniczne, dotyczące blogowania na WordPress oraz podpowiada, jak pisać, żeby odbiorcy chcieli Cię czytać, jak promować się w sieci i wreszcie jak zarabiać na blogu.

Secret blogging formula
Jak znaleźć pomysł na zabójczy post, napisać go tak, aby intrygował odbiorców i wypromować go w mediach społecznościowych? Oprócz odpowiedzi na te pytania ebook MeetEdgar dostarcza również użytecznych źródeł dla blogerów.

 

Darmowe e-booki dla marketingowców

Data Driven Marketing
Co mówią dane zebrane z mediów społecznościowych i z twojej strony o zachowaniach klientów i jak możesz przekuć je w skuteczne działania marketingowe? Ebook porusza takie zagadnienia, jak personalizacja strony www, SEO czy PR i jak wykorzystywać nie tylko te narzędzia do zbierania cennych informacji.

Digital Marketing for Small Business
Od czego zacząć działania marketingowe dla małych firm? Ten ebook podpowie Ci, jak zabrać się za SEO, stworzyć personę, wyznaczać cele marketingowe, realizować je i analizować osiągnięte wyniki.

Darmowe e-booki dla freelancerów

Darmowe e-booki dla marketingowców i social media managerów

How to Generate Leads with Infographics
Infografiki nieodmiennie cieszą się zainteresowaniem odbiorców, ale nie wszyscy content managerzy wykorzystują ich potencjał. Z tego ebooka dowiesz się, jak generować leady za ich pomocą.

Content Marketing Survival Guide
Jak poruszać się w złożonym świecie social mediów i mediów cyfrowych? Ten ebook podpowiada, jak osiągnąć więcej dzięki content marketingowi i skutecznie zaplanować działania w mediach społecznościowych. Część z informacji – na przykład o Google+ – jest już mało aktualna, ale przewodnik po platformach zawiera kilka interesujących przykładów wykorzystania istniejących mediów.

 

Darmowe e-booki dla freelancerów

Darmowe e-booki dla freelancerów

Darmowe e-booki dla freelancerów

How to Use Instagram for Business
Instagram na dobre zadomowił się już w marketingowej rzeczywistości jako narzędzie do zdobywania klientów i promowania swojego biznesu. Jako freelancer możesz wykorzystać jego potencjał i do promowania marki własnej i do tego, aby promować klientów. Ten ebook pomoże ci zrobić pierwsze kroki!

Time Management for Creative People
Ten ebook ma już kilka lat, jednak zawarte w nim rady i spostrzeżenia o zarządzaniu czasem są wciąż aktualne. Jak „wycisnąć” z dnia więcej, ale nie być bardziej zmęczonym? Jak doprowadzać rzeczy do końca?

 

Znasz inne ciekawe źródła darmowych ebooków dla freelancerów? Podziel się z nami w komentarzu!