Social Media to dziś absolutny must have i to nie tylko dla gimnazjalistów. Nie ważne czy jesteś blogerem – biegaczem, prowadzisz portal kulinarny czy lokalną gazetę, swoje wpisy musisz udostępniać w mediach społecznościowych, bo inaczej po prostu nie istnieją!

 

Jak używać social media?

Jak używać social media?

 

Snapchat, Facebook. Tweeter, Instagram, YouTube, Vimeo i wiele, wiele innych. To, które SM wybierzesz zależy tylko od tego, jaką działalność prowadzisz i gdzie chcesz się promować. Najpierw jednak musisz wiedzieć, jak odnośniki do social mediów umieścić na Twoje stronie.

 

Czy na pewno potrzebuję wtyczek?

Każdy wpis, który zamieszczasz na stronie www, możesz wrzucić na dany portal ręcznie. Wystarczy, że skopiujesz link, odpowiednio go opiszesz i udostępnisz. Wszystko pięknie, ale w sytuacji, kiedy masz kilkadziesiąt wpisów dziennie, to zajęcie może okazać się nieco czasochłonne. Właśnie po to zostały stworzone wtyczki, dzięki którym wszystkie opublikowane treści zostaną automatycznie udostępnione w wybranych mediach społecznościowych.

 

Automatyczna publikacja – jak to zrobić?

Wtyczek do automatycznej publikacji jest mnóstwo i mówiąc szczerze, obojętne, którą z nich wybierzesz. Jedyne, co musisz zrobić to zainstalować, włączyć i odpowiednio skonfigurować, czyli połączyć z kontami w mediach społecznościowych. Wtyczki krok po kroku podpowiedzą ci, co zrobić, aby skutecznie powiązać konta ze stroną, z którą pracujesz. Cały proces zajmie Ci co najwyżej kilka minut, a więc dokładnie tyle, ile ręczna publikacja jednego postu.

 

Lustrzane odbicie, czyli widgety

No tak, teksty publikują się na Fejsie, ale co zrobić, żeby osoba czytająca artykuł na stronie zobaczyła co dzieje się na naszych kanałach w SM? Tutaj również niezbędne są wtyczki, dzięki którym na Twojej stronie pojawią się odnośniki do mediów społecznościowych. Dzięki małym ikonkom z przekierowaniem Twoi fani szybko trafią na Facebooka, Instagram czy YouTube’a.