Edytor tekstu to podstawowe narzędzie w pracy copywritera – co do tego chyba nikt nie ma wątpliwości. Nie zapominajmy jedna, że edytor tekstu niejedno ma imię! Jeśli większość swojego czasu pracy spędzasz, wystukując literki na klawiaturze, wybierz taki program lub programy, które w 100% będą spełniały Twoje oczekiwania. W czym możesz wybierać? Mamy dla Ciebie 6 najciekawszych i najbardziej funkcjonalnych edytorów tekstów dla copywriterów.

Darmowe i płatne edytory tekstu dla copywriterów

Jak zostać copywriterem: przegląd edytorów tekstu

 

Edytory tekstu dla copywriterów: Microsoft Word

Nie mogliśmy zacząć od niczego innego. Microsoft Word to najpopularniejszy i chyba najczęściej wykorzystywany edytor tekstu, będący częścią rozbudowanego pakietu Microsoft Office. To z pewnością najbardziej zaawansowany i dający najwięcej możliwości program, który jednocześnie jest intuicyjny i prosty w obsłudze. Czy Word ma jakieś wady? Przede wszystkim cena – licencja kosztuje sporo, szczególnie w porównaniu do innych rozwiązań, które przedstawiamy niżej.

 

Edytory tekstu dla copywriterów: Libre Office Writer i Apache Open Office

Libre Office to taki Word w całkowicie darmowej wersji. Narzędzie wyposażone jest właściwie we wszystkie funkcje, które ma produkt od Microsoftu, a z których w codziennej pracy korzysta copywriter. Libre Office daje również możliwość zapisywania w większości najpopularniejszych formatów – również w wordowskim .docx.

Dokładnie to samo można napisać o bracie bliźniaku Libre Office, czyli Apache Open Office, który równie dobrze sprawdzi się jako zamiennik Worda. Wady? Oba edytory przy dużych partiach tekstu mogą się zacinać. Jeśli pracujesz nad czymś bardzo rozbudowanym, polecamy zapisywać poszczególne fragmenty jako oddzielne pliki.

 

Edytory tekstu dla copywriterów: Google Docs

Google Docs to bardzo wygodne, intuicyjne i praktyczne narzędzie, dzięki któremu nie tylko stworzysz swoje teksty, ale również będziesz mógł współdzielić je z innymi, a nawet pracować nad jednym dokumentem w tym samym czasie. To narzędzie bardzo przydatne w pracy z klientami – zleceniodawca po otrzymaniu linku do tekstu może łatwo dodać do niego komentarze, które Ty od razu zobaczysz – bez konieczności wymieniania się załącznikami w mailach.

 

Edytory tekstu dla copywriterów: Calmly Writer

Calmly Writer oraz trzy kolejne edytory, które za moment Ci przedstawimy, to narzędzia, które mają przede wszystkim pomóc copywriterowi na skupieniu się nad pisanym tekstem w 100% – bez wyskakujących okienek powiadomień, bez zbędnych i rozpraszających funkcji. Tylko Ty, monitor i Twój tekst.

Calmly Writer to darmowa aplikacja dla Google Chrome, która nie tylko pozwoli Ci odciąć się od rozpraszających bodźców, ale również da możliwość uruchomienia wyjątkowo satysfakcjonującego dźwięku maszyny do pisania.

 

Edytory tekstu dla copywriterów – OmmWriter

OmmWriter to płatny (ok 7$) i prosty edytor tekstu wprost stworzony dla estetów i osób, które do tworzenia potrzebują spokoju i skupienia. To nie tylko aplikacja, dzięki której masz przed sobą tylko czystą kartkę papieru i nic więcej. To przepiękne wizualnie i wyjątkowo przyjemne w użytkowaniu narzędzie.

Jego funkcje zostały ograniczone do kilku detali – wybór rodzaju i wielkości czcionki, tła, dźwięku w tle (OmmWriter w pakiecie do pisania oferuje uspokajające, kojące i inspirujące melodie) oraz dźwięku klawiatury. Edytor wyłącza również wszystkie komputerowe powiadomienia, pozwalając Ci skupić się na pracy w 100%.

 

Który edytor wybierzesz? Polecamy wybór dwóch narzędzi – jednego bardziej zaawansowanego, który pozwoli na pełną edycję przygotowanego tekstu oraz drugiego, które umożliwi Ci pracę w maksymalnym skupieniu, bez rozpraszaczy.