Na początku wejdź na stronę PageSpeed Insights. W puste pole wpisz adres swojej strony WWW, kliknij Analizuj, a następnie zapisz wynik.

 

Optymalizacja WordPressa

Optymalizacja WordPressa

 

Będziesz mógł później sprawdzić, co zmieniło się po wszystkich działaniach optymalizujących. PageSpeed Insights przedstawia ile punktów ma Twoja strona na komputerach i komórkach.

 

Co daje taka analiza?

Zazwyczaj po przeprowadzeniu analizy w PageSpeed Insights możesz zobaczyć komunikaty: Zoptymalizuj obrazy, Wyeliminuj blokujący renderowanie kod JavaScript i CSS z części strony widocznej na ekranie itd. O co w tym wszystkim chodzi? Jak wprowadzić te zmiany w życie? Aby przyspieszyć Twoją stronę internetową, będziesz potrzebował tylko trzech wtyczek. Zaczynamy!

 

Wtyczka WP Smush- optymalizacja obrazków

Najczęstszym powodem wolno działającej strony internetowej są niezoptymalizowane obrazki. Wtyczka WP Smush pozwala na ich optymalizację, ale zanim zajmiesz się konkretnymi działaniami, zrób backup strony. Teraz możesz przejść do kolejnych kroków.

Zainstaluj wtyczkę, następnie przejdź do ustawień 300-420 exam dumps
300-425 exam dumps oraz wybierz niebieski guzik po lewej stronie ,,BULK SMUSH”. Teraz możesz zająć się optymalizacją zdjęć. Ważne jest to, że w darmowej wersji możesz zoptymalizować do 50 sztuk za jednym razem. Przy większej ilości zdjęć trzeba powtarzać te czynności aż do skutku. Podczas działania wtyczki możesz kontrolować statystyki po prawej stronie, które pokazują, ile zdjęć zostało już przez Ciebie zoptymalizowanych. Gdy już zoptymalizujesz obrazki we wtyczce WP Smush, to wejdź ponownie stronę PageSpeed Insights i sprawdź, czy punkty strony uległy poprawie. Już teraz powinieneś zobaczyć dużą różnicę. Bardzo często na tym etapie pojawia się komunikat o paru dodatkowych obrazach, które dobrze byłoby również zoptymalizować. Należy zrobić to po stronie hostingu.

 

Auto Optimize- zmniejszenie plików strony internetowej

Auto Optimize to wtyczka, za pomocą której możesz zmniejszyć pliki strony internetowej (plik .css, czy .html). Wejdź we wtyczki. Dodaj nową. Wpisz Auto Optimize i zainstaluj wtyczkę. W ustawieniach wtyczki wybierz optymalizację java script, html, css, Zapisz zmiany. Opróżnij pamięć podręczną. Po ponownej analizie w PageSpeed Insights komunikaty: Zmniejsz HTML, Zmniejsz CSS oraz Zmniejsz JavaScript, nie powinny się już pojawiać.

 

WP Sweep- krótszy czas reakcji serwera

Wtyczka WP Sweep powoduje, że serwer reaguje szybciej. Pozwala ona na optymalizację bazy WordPressa. Usuwa szkice, stare komentarze oraz inne rzeczy, których nie używamy. Włącz wtyczkę, wejdź w narzędzia, zjedź w dół, a następnie kliknij Sweep all. W ten sposób zoptymalizujesz swoją stronę internetową.