Nie wiem jak u was, ale u nas troszkę przyjemniej. Wieje lekki wiaterek i mimo słońca upał już tak nie doskwiera. Ku mojemu niezadowoleniu jest już ponad połowa sierpnia, więc poranki i wieczory są chłodne 🙁
Dzisiaj zajmę się tematem tekstów zapleczowych. Co to w ogóle jest? Z czym się to je? I po co się je tworzy?

SEO

Teksty zapleczowe to teksty tematyczne uwzględniające słowa kluczowe. Nie są może „najwyższych lotów”, ale na pewno może być czytany ze zrozumieniem przez człowieka, a nie tylko przez robota google, tak jak to bywa z preclami. Teksty zapleczowe powinny być proste w odbiorze oraz trzymać się blisko zadanego tematu, w odróżnieniu od precli, w których panuje praktycznie pełna dowolność.
Warto tworzyć zrozumiałe i przyjemne w czytaniu zdania, zadbać o akapity i formatowanie tekstu. Można stosować pogrubienia, listy, a nawet obrazki (to wszystko jest również mile widziane przez Google). Precla można napisać byle jak.  Teksty te są zazwyczaj publikowane na stronach tzw. zapleczowych, gdzie zamieszczane są treści mające na celu wypozycjonowanie danej strony www. Informacje w tych tekstach powinny być rzetelne, prawdziwe i unikatowe. Przeglądając portfolio specjalistów w tym temacie zauważyłam, że teksty zapleczowe mają zazwyczaj 1000-3000 ZBS.

Mianem zaplecza nazywamy witryny internetowe, których zadaniem jest podniesienie pozycji  strony pozycjonowanej w wyszukiwarce.
Główne cechy, którymi powinno charakteryzować się zaplecze to:

  • Witryny z zaplecza umieszczone na serwerach hostingowych z różnymi adresami IP.
  • Unikatowa treść tekstów publikowanych na zapleczowych stronach.
  • Tematyczność witryn zapleczowych w kontekście witryny pozycjonowanej.

teksty zapleczowe

Niestety wielu pozycjonerów, czy webmasterów działają nielegalnie tworząc sieć stron zapleczowych w oparciu o splogi. Ale o różnego rodzaju “wypaczeniach” pozycjonowania napiszę następnym razem.
Po ciekawej lekturze o tekstach SEO potrafię już określić “status” serwisów, które prowadzimy wspólnie z zespołem. Dlatego też zapraszam do serwisu Useme.eu wszystkich freelancerów.
Jeśli tylko chcesz poczytać ciekawe, unikatowe treści zapraszam serdecznie na naszą stronę opracyzdalnej.pl.
Natomiast projektfreelancer.pl rządzi się własnymi prawami :D:D:D