Tym razem weźmiemy na tapetę tzw. 'chwile’ na Twitterze. Jest to kolejne z niedocenianych narzędzi jakie oferuje nam ten portal społecznościowy.

 

 

 

Chwile są opcją dostępną bezpośrednio po utworzeniu konta. Aby takową utworzyć, musimy udać się do swojego profilu, a następnie przejść do opcji 'chwile’ aby kliknąć 'utwórz nową chwilę’.

 

Co to właściwie są te chwile?

Chwila jest to opcja, która pozwala na zapisywanie konkretnych treści. W przeciwieństwie do list, gdzie musimy dodać osobę/instytucję, tutaj jedynie umieszczamy dany post. Umieszczamy tam wszystko co według nas jest warte zapamiętania. Trzeba zwrócić uwagę, że 'chwile’ są widoczne dla innych użytkowników.

 

Jak dodać 'chwilę’?

Po przejściu w zakładkę 'utwórz nową chwilę’, pojawią nam się 4 opcje, według których możemy takową utworzyć. Możemy utworzyć zakładkę na podstawie: polubionych tweetów, według konta lub możemy po prostu znaleźć tweety bądź użyć bezpośrednio linku do tweeta.

 

Chwile w praktyce dają nieograniczone możliwości tworzenia i selekcji list. Proponuję aby zacząć śledzić profile znanych marek i podpatrzeć ich zastosowanie. Jednym które przytoczę jest możliwość utworzenia 'chwil’ rekomendacji klientów. W takim wypadku możemy tam umieścić pozytywne tweety o swojej marce. Co oczywiście zwiększy naszą wiarygodność w oczach innych!

 

fot.pixabay

Zapisz