Prowadzisz bloga? A może masz w planach wystartować z nowym projektem i za rok, dokładnie o tej porze chcesz odnotowywać dziesiątki tysięcy odsłon tygodniowo? Jeśli na któreś z tych pytań odpowiedziałeś twierdząco (jestem pewna, że tak jest), prędzej czy później spotkasz się z problemem, o którym zaraz Ci powiem.

 

Kategorie na stronie głównej w WordPressie

Kategorie na stronie głównej w WordPressie

 

Blogi postawione na WordPressie są proste w obsłudze, bardzo estetycznie wyglądają oraz móżna je postawić w „kilka” godzin. Jeśli znajdziesz niszę dla swojego portalu i przebijesz się przez mur, jaki tworzy Ci konkurencja, na pewno będziesz chciał dostarczać swoim czytelnikom jak najlepsze treści. Właśnie w tym miejscu pojawia się problem: wpisy na stronie głównej.

 

Blog o sporcie, o modzie, historii, a może popularny lifestyle? Nie ważne, o czym piszesz, ważne co „na pierwszy rzut” pokazujesz na swoim blogu. Najlepsze rozwiązanie to wyświetlanie wpisów z jednej kategorii. Z jakiej? Oczywiście z tej, która najbardziej interesuje twoich czytelników. Wykorzystaj statystyki i pokaż im to, czego szukają. Jak to zrobić?

 

Po pierwsze stwórz nową kategorię wpisów, np. „główna”, a następnie sprawdź jej identyfikator (znajdziesz go w pasku adresu: wpisy-> kategorie-> główna). U mnie jest to tag_36, ale u Ciebie może być całkowicie inny numer). Teraz za pomocą odpowiedniego fragmentowi kodu wytłumacz WordPressowi, że właśnie ta kategoria ma być wyświetlana na stronie głównej:

add_action(’wp_head’, 'iworks_only_one_category’);
function iworks_only_one_category()
{
if ( is_home() || is_front_page() ) {
global $wp_query;
$wp_query->query(’cat=36′);

Kod, który widzisz powyżej dodaj do pliku functions.php w motywie, który wybrałeś.
Podczas kopiowania kodu pamiętaj, żeby zmienić numer kategorii, bo moja może u Ciebie nie zadziałać.