Każdy w kółko powtarza, że WordPress jest prosty, intuicyjny i nie wymaga od nas żadnej informatycznej wiedzy. Powiem Ci, że ja się z tym nie zgadzam.
Po pierwsze pracując w WP potrzebujesz kilku pojęć informatycznych i musisz się orientować na jakiej zasadzie to wszystko działa. Poza tym WordPress przestaje być taki 300-820 prosty i przyjemny, kiedy z użytkownika stajesz się jego twórcą. Pewnie zastanawiasz się, jak to jest możliwe? Oczywiście mówię teraz o tworzeniu własnych szablonów.
Pierwsze pytanie, po co? Patrząc na ilość dostępnych szablonów totalnie za free, robisz tylko z nudów i dla zabawy. Jeśli jednak się za to zabierasz, musiałeś już kiedyś liznąć programowania. Zakodowanie statycznego layoutu oraz podstawowa znajomość HTML i CSS to podstawy, bez których możesz nie dać rady.
Chcesz pisać wszystko od zera? Lepiej wykorzystaj inny szablon i zmień jego treść, bo to znacznie ułatwia pracę. Najważniejsze jest jednak coś innego: stwórz wizję projektu. 300-815 To pomoże ustalić Ci, co masz zrobić, zaplanować pracę oraz rozłożyć ją w czasie.
Jeśli chcesz stworzyć szablon, zrób najpierw katalog, dzięki któremu kod będzie zawsze uporządkowany. Może on wyglądać np. w taki sposób:
[katalog-główny-szablonu]
• [katalog-na-grafikę]
• [katalog-na-js]
• style.css
• index.php
Proponuję również, żebyś zaczął swoją pracę od strony głównej To właśnie na niej od razu widzisz wszystkie zmiany i możesz łatwo reagować. Uwierz mi, że w przeglądarce widać znacznie więcej niż patrząc na kod.
Na koniec chciałabym Ci powiedzieć jedno: nie ma czegoś takiego jak proste tworzenie motywu. Każdy szablon WordPress to połączenie HTML, CSS oraz php, a jego stworzenie wymaga konkretnej wiedzy. Oczywiście każdy się może tego nauczyć i to nie jest problemem.
Jeśli interesuje Cię pisanie szablonów, wybierz 300-835 się na kurs lub rozpocznij samodzielną naukę programowania. Jak złapiesz postawy, stworzenie szablonu naprawdę stanie się proste.