Chyba nie muszę Wam powtarzać, że odpowiedni szablon to najważniejsza rzecz na waszej stronie albo blogu? Oczywiście font, o którym już kiedyś mówiłam i dobry kontent są bardzo ważne, ale bez dobrego szablonu będzie Wam ciężko.

 

Instalacja szablonów na WordPressie

Jak zainstalować szablony na WordPressie?

WordPress jest na tyle sprytny, że już na start daje nam zainstalowany szablon. Oczywiście, nie urywa d*** i nie jest niczym szczególnym, ale najważniejsze, że w ogóle JEST! Proponuję Wam go dość szybko zmienić, bo po pierwsze: jego funkcje są mocno ograniczone, a po drugie: dokładnie taki sam szablon jest na milionach innych stron. A przecież Twoja ma się wyróżniać, prawda?

 

Zanim powiem, jak zainstalować nowy motyw to przypomnę, że wszystkie motywy dzielimy na dwie podstawowe grupy: darmowe i płatne. Nie będę opowiadała o wyższości jednych nad drugimi i nie rekomenduję Wam ani jednych, ani drugich. Dlaczego? Znam świetne strony oparte na darmowych motywach oraz słabe z motywami za miliony monet. Spodobał Wam się? Ma wszystko, czego potrzebujecie? Instalujcie go i nie patrzcie na cenę.

 

Jestem pewna, że instalacja szablonu na WordPressie nie zajmie Ci więcej niż 5 minut, natomiast na jego wybór poświęcisz minimum kilka dni. W końcu WordPress jest prosty i intuicyjny, a stroną, która wszystko komplikuje są zawsze jego użytkownicy.

 

Przejdźmy jednak do meritum. Wybrałeś szablon? Jeśli tak, pobierz go na swój komputer. Następnie zaloguj się do panelu administratora i kliknij przycisk „motywy”. Następnie kliknij „wyślij na serwer”, wybierz plik z Twojego kompa i kliknij przycisk „zainstaluj”. Teraz odśwież stronę. Nic się nie zmieniło? Nadal widzisz stary motyw? Wszystko jest w porządku. Wróć do panelu administratora i kliknij przycisk „włącz motyw”, który znajduje się przy zainstalowanym szablonie. Teraz na pewno musiało zadziałać. Powodzenia! 🙂