WordPress to niezwykły CMS, który tworzony jest przez użytkowników i dla użytkowników.

 

Dlaczego powinniśmy aktualizować WordPressa?

Dlaczego powinniśmy aktualizować WordPressa?

 

Ci bardziej spostrzegawczy, którzy regularnie logują się do panelu administratora, na pewno kojarzą, że co jakiś czas pojawia się nowa wersja WP. Na pewno nie raz zastanawialiście się, czy trzeba aktualizować oprogramowanie, czy może lepiej pracować na starszej wersji? Mamy nadzieję, że po przeczytaniu tego artykułu nie będziecie już mieli żadnych wątpliwości.

 

Aktualizacje „łatają dziury”

 

Użytkownicy WP mogą zgłaszać wszystkie problemy, niedociągnięcia i błędy systemu. Każda kolejna aktualizacja WP, a musimy przyznać, że system aktualizowany jest dość często, pomaga uporać się ze zgłoszonymi błędami i wadami. Dzięki temu użytkownicy cały czas korzystają z najlepszej możliwej wersji, która dostosowana jest do wszystkich wymagań i oczekiwań. Pamiętajmy, że wszystkie systemy są czasami aktualizowane. Skoro nie mamy wątpliwości, czy aktualizować Androida, dlaczego zastanawiamy się nad sensem upgrade’u WordPressa?

 

Ochrona przed atakami

 

Użytkownicy WordPressa chętnie korzystają z darmowych, ogólnodostępnych motywów i wtyczek. W wielu przypadkach darmowe elementy mogą okazać się bardzo niebezpieczne. Ściąganie niebezpiecznego oprogramowania, wysyłanie spamu do użytkowników, niechciane reklamy czy przekierowania na strony hazardowe oraz strony pornograficzne to najczęstsze metody ataków. Hakerzy wykorzystują luki w kodzie, dzięki którym w kilka chwil przejmują władzę nad naszymi stronami. Na skutek takich działań tracimy nie tylko ruch na stronie i pieniądze, lecz także pozycję w Google, na którą każdy z nas bardzo ciężko pracuje. Wystarczy kilka kliknięć, aby temu zapobiec.

 

 

Zanim zainstalujesz nową wersję….

 

Przed zainstalowaniem aktualizacji pamiętaj o zrobieniu kopii zapasowej strony. Jeśli coś pójdzie nie tak, zawsze będziesz mógł powrócić do poprzedniej wersji. Warto również sprawdzić, czy zainstalowany szablon oraz wtyczki są kompatybilne z nową wersją WP. Czasami zdarza się, że po aktualizacjach pojawiają się problemy i strona nie działa poprawnie. Jeśli jednak masz kopię zapasową, nie musisz się niczym martwić.