Pierwsze koty za płoty, czyli pierwsze projekty, mniej lub bardziej udane, zostały stworzone. Udało mi się „oswoić” z prostymi programami graficznymi. Dostałam też rady i wskazówki, a także usłyszałam słowa krytyki, konstruktywnej, rzecz jasna.

Odnalazłam kilka źródeł inspiracji. Oczywiście, na tym nie poprzestaję 🙂

 

 

Muszę przyznać, że tworzenie jednej grafiki tygodniowo, przynajmniej na początku, trochę mnie przerosło, a raczej przerosło moje umiejętności. Dlatego też, postanowiłam, że będę się dzielić z Wami także źródłami, z których będę zdobywać wiedzę. W zeszłym tygodniu pokazałam Wam filmik o początkach w grafice. Dziś będę kontynuować naukę graficznych podstaw, ale w formie pisanej!

 

Chciałabym krótko opisać, a może i zainteresować Was książką Robina Williamsa „DTP od podstaw. Projekty z klasą”. Co prawda, tytuł wskazuje na dzieło traktujące o przygotowaniu materiałów do druku, jednak została mi ona polecona, ze względu na wiele treści odwołujących się do projektowania w ogóle, które mogą znacznie ułatwić mi pracę nad następnymi tworami. Samo wydawnictwo opisuje „Książka ta przeznaczona jest dla Czytelników zainteresowanych poznaniem tajników projektowania (…). Liczne przykłady oraz sensowne wskazówki sprawiają, że staje się to całkiem łatwe i przyjemne.”.

 

Książka zapowiada się obiecująco. Moją recenzję przedstawię Wam po skończeniu tej lektury 🙂

fot. pixabay