Początek roku to dobry moment dla wszelkich podsumowań, a także… rozpoczynania nowych projektów. Co jest Twoim postanowieniem noworocznym? Nauka zupełnie nowej umiejętności, realizacja dawno planowanego kursu, po których zaczniesz pracować zdalnie? A może masz już doświadczenie w realizacji zleceń dla klientów i w tym roku rzucisz pracę na etacie na rzecz freelancingu?

Najlepsze teksty Projektu Freelancer 2019

6 najlepszych tekstów o pracy zdalnej jak zostać freelancerem

W Projekcie Freelancer chcemy dostarczać Ci aktualnych i użytecznych informacji, które wykorzystasz w pracy zdalnej. Ponieważ początek roku sprzyja również przygotowaniu zestawień, zebraliśmy dla Ciebie 6 tekstów z naszego bloga, które w ciągu ostatnich 12 miesięcy najbardziej podobały się czytelnikom.

Jak zostać freelancerem? Jak przygotować się do pracy zdalnej i jakich błędów nie popełniać, kiedy stawiasz pierwsze kroki jako freelancer? Oto wpisy, które najbardziej pomogły copywriterem, grafikom i programistom w 2019 roku.

 

1. Jak zostać freelancerem?

KLIK

Jak zostać freelancerem: co musisz wiedzieć o etacie

Jak zostać freelancerem: co musisz wiedzieć zanim zaczniesz pracować zdalnie

Czy musisz zakładać firmę, kiedy chcesz pracować zdalnie? Co z podatkami i ubezpieczeniem? Jakie umowy warto podpisywać z klientem i dlaczego? W tym tekście rozwiązujemy podatkowe zagadki i podpowiadamy, kiedy opłaca się założyć firmę, a kiedy lepiej skorzystać z Useme.eu

 

2. Jak wybrać najlepszy program do grafiki?

KLIK

Jak wybrać pierwszy program do projektowania graficznego - wektor

Jaki program jest najlepszy dla początkującego grafika – wektor

Kosztowny Adobe czy darmowy odpowiednik? Raster czy wektor? Czy można pracować jako profesjonalny grafik i używać programów innych niż Photoshop i Illustrator? To tylko niektóre pytania, jakie zadają sobie początkujący graficy. Wyjaśniamy, na co zwrócić uwagę, kiedy wybierasz program, jakiego będziesz się uczyć i na jakim będziesz pracować.

 

3. Najlepsze darmowe kursy programowania online

KLIK

Darmowe kursy online dla programistów

Gdzie nauczyć się programowania online i za darmo

Nie ma sensu wpisywać w Google frazy „kurs programowania” – miliony wyników sprawiają, że wybór jest w zasadzie niemożliwy. Aby Ci pomóc, przygotowaliśmy zestawienie kursów programowania dla najpopularniejszych języków: CSS, HTML5, JavaScript, Java i Python. W większości są to kursy realizowane w tempie użytkownika i są całkowicie darmowe. Który wybierzesz dla siebie?

 

4. Logo dla firm: gdzie nauczysz się projektowania znaków graficznych?

KLIK

Gdzie nauczyć się projektowania logo

Jak nauczyć się projektować logo dla firm

Projektowanie logo to stereotypowa kwintesencja pracy grafika. Jako początkujący projektant niezliczoną ilość razy natkniesz się na ogłoszenia z „logo za 50 zł” oraz konkursy na logo, jako projektant doświadczony zrozumiesz, dlaczego logo to jedna z najwyżej wycenianych prac.
Aby przejść od etapu „logo za 50 zł” do „perfekcyjnie wykonane logo, które zostanie z firmą na lata” potrzebna Ci będzie również wiedza teoretyczna o projektowaniu znaków graficznych firm. Znajdziesz ją w tych kursach.

 

5. Słowa kluczowe dla copywriterów – podstawy SEO w tekstach

KLIK

Jak zostać copywriterem: SEO copywriting

Jak zostać freelancerem: podstawy SEO dla copywriterów

Dobry tekst ma być przyjazny dla użytkownika, a dobry tekst z punktu widzenia Google ma spełniać kilka określonych warunków, również dotyczących słów kluczowych. Jak pogodzić te wymagania? Ten przewodnik pomoże Ci rozwiać wątpliwości.

 

6. Praca zdalna – gdzie szukać zleceń dla freelancerów

KLIK

Ogłoszenia pracy zdalnej dla freelancerów

Zlecenia pracy zdalnej dla freelancerów

Kiedy zaczynasz myśleć o tym, jak zostać freelancerem, na pewno najtrudniejsze wydaje Ci się zdobycie pierwszych zleceń. Gdzie ich szukać? Jak zaprezentować się potencjalnemu klientowi? Przygotowaliśmy zestawienie dobrych i bezpiecznych miejsc w sieci, gdzie znajdziesz zleceniodawców.

 

A jaki temat był dla Ciebie najważniejszy w zeszłym roku? Która część pracy zdalnej jest dla Ciebie najbardziej obciążająca? Napisz nam o tym w komentarzu!