Jeszcze niedawno wydawało się, że treści w formie elektronicznej całkowicie zastąpią drukowane materiały. Dziś już doskonale wiemy, że nie jest to prawda.

 

Jak dodać przycisk "drukuj" w WordPressie?

Jak dodać przycisk „drukuj” w WordPressie?

 

Czytelnicy bardzo często chcą wydrukować fragment artykuły lub jego całość. Zaznaczanie wybranego fragmentu, kopiowanie do WORD-a i drukowanie zajmuje niestety chwilę. O wiele wygodniej jest, jeśli dany portal od razu umożliwia wydrukowanie tekstu za pomocą jednego przycisku. Szybko, estetycznie i wygodnie, ale jak to zrobić? Z pewnością przyjdzie Ci się zmierzyć z tym wyzwaniem.

 

Czy drukowanie całości to dobry pomysł?

Jest wiele szablonów WP, które mają „wbudowaną” opcję drukowania. Wtedy czytelnik drukuje jednak nie tylko treść, lecz także wszystkie grafiki oraz paski boczne. Większość z tych elementów jest nie tylko zbędna, lecz także powoduje niepotrzebne marnowanie tuszu i papieru. Jeśli chcesz, aby czytelnicy drukowali zamieszczone treści, a przy tym nie przeklinali cię w duchu, że jeden artykuł drukuje się na 15 stronach, koniecznie sprawdź nasze sposoby na automatyczne drukowanie w Word Pressie.

 

Wtyczki, które mogą wszystko

Zapewne przekonałeś się już, że w WP nie ma rzeczy niemożliwych, oraz że każdy problem można rozwiązać, instalując dodatkową wtyczkę. Tak też jest i tym razem. Jeśli nie chcesz samodzielnie modyfikować kodu źródłowego, po prostu zainstaluj wtyczkę Print Post and Page lub WP-Print. Wystarczy zainstalować którąś z nich, a następnie wybrać potrzebne ustawienia. Możesz ustalić rozmiar i kształt ikony drukowania, miejsce jej umieszczenia lub zmienić tekst, który wyświetla się przy ikonie. Możesz również wybrać jakie elementy mają być drukowane: tylko artykuł? A może zdjęcia, komentarze lub linki również? Wszystko jak zawsze zależy od Ciebie i wszystko jest banalnie proste!
https://www.itexamfun.com/300-360.html
210-260 vce

Dodaj przycisk drukowania

Aby przycisk do drukowania był widoczny, musisz dodać w szablonie dodatkową linijkę kodu. Znajdź w kodzie linijkę:

 

<?php while (have_posts()) : the_post(); ? >

 

a poniżej niej umieść następujący kod:

 

<?php if(function_exists(‘wp_print’)) { print_link(); } ?>

Gotowe! Teraz ikona znajduje się przy wpisach, a Twoi czytelnicy mogą drukować, co tylko chcą! 🙂