1 0 3000 0 300 120 30 http://projektfreelancer.pl 960 1

Ukryte funkcje WordPress, o których prawdopodobnie nie miałeś pojęcia

WordPress to proste i intuicyjne narzędzie, z którym poradzi sobie każdy, a przynajmniej prawie każdy.     Jeśli uczysz się go samodzielnie i wiesz już jak działa panel administracyjny, jak zainstalować szablon oraz jak dodać nową wtyczkę, to najwyższy czas, […]

WordPress to proste i intuicyjne narzędzie, z którym poradzi sobie każdy, a przynajmniej prawie każdy.

 

O jakich funkcjach WordPressa nie miałeś pojęcia?

O jakich funkcjach WordPressa nie miałeś pojęcia?

 

Jeśli uczysz się go samodzielnie i wiesz już jak działa panel administracyjny, jak zainstalować szablon oraz jak dodać nową wtyczkę, to najwyższy czas, aby pójść krok dalej. W tym wpisie poznasz kilka ciekawych funkcji WP, które zostały ukryte przed większością użytkowników. Na pewno niektóre z nich przydadzą ci się już wkrótce.

 

Personalizacja kokpitu

 

Dla większości użytkowników WordPressa kokpit oznacza cały back-end, który widzą po zalogowaniu. Ci nieco bardziej wtajemniczeni wiedzą jednak, że kokpit to funkcja sama w sobie, która ułatwia nawigację strony. Możesz w nim widzieć statystyki odwiedzin, liczbę użytkowników, którzy pobrali plik lub zapisali się do newslettera, czy też dopasować widoczne widgety. Zapewniam, że jeśli poświęcisz chwilę na organizację kokpitu, nigdy już z niego nie zrezygnujesz!

 

Ustawienie Faviconu

 

Favicon to nic innego jak ikona strony internetowej, która wyświetla się na pasku zakładek. Warto ustawić go dla każdej strony internetowej i bloga, ponieważ dzięki niemu użytkownicy są w stanie odnaleźć daną stronę w gąszczu innych. Oczywiście WordPress pozwala to zrobić. Wystarczy wejść w zakładkę Wygląd -> Personalizacja -> Dostosowywanie -> Tożsamość witryny -> Ikona witryny. Znajdziemy tam bogatą bibliotekę mediów, z której możemy wybrać ikonę dla naszej witryny.

 

Planowanie publikacji

 

Wydaje Ci się, że jest to logiczne oraz że każdy o tym wie? Nic bardziej mylnego! Wielu użytkowników na co dzień korzystających z WP zapomina o tej przydatnej i de facto ukrytej funkcji. Aby zaplanować wpisy nawet na kilka tygodni do przodu, nie musisz instalować dodatkowych wtyczek.

Wpisz treść, którą chcesz opublikować, dodać zdjęcia, sformatuj tekst, sprawdź SEO, a następnie kliknij EDYTUJ, które znajduje się przy opcji „Opublikuj natychmiast”. Jeśli wybierzesz datę i godzinę publikacji, opcja publikuj, zmieni się na zaplanuj. Kliknij i gotowe 🙂

 

WordPress daje swoim użytkownikom nieskończone możliwości. Jeśli nadal w to nie wierzysz, uruchom edytor kodu i zmień dokładnie to, co chcesz. Co ciekawe, podczas pracy z WordPressem edycja kody możliwa jest bez połączenia z FTP. To kolejny powód, dla którego jest to najlepszy dostępny CMS.

 

Jeśli WP ma inne ukryte funkcje, które Twoim zdaniem są najlepsze, daj znać w komentarzu. Na pewno inni użytkownicy chętnie je wykorzystają! 🙂

Programista
Poprzedni Post
Audyt - Google Analitics
Analityka internetow...
Najbardziej nielubiane fonty
Następny Post
Fonty, których nie ...
0 Komentarze