1 0 3000 0 300 120 30 http://projektfreelancer.pl 960 1

To mały krok dla człowieka…

Okazuje się, że znaczniki dają się okiełznać. Najlepsze jest to, że wizualny efekt mojej pracy jest widoczny już podczas samej roboty. Przyznaję bez bicia, że dałem się wciągnąć i opanowanie kolejnych zagadnień sprawia mi satysfakcję. Dwa ważne spostrzeżenia początkującego. Przede […]

Okazuje się, że znaczniki dają się okiełznać. Najlepsze jest to, że wizualny efekt mojej pracy jest widoczny już podczas samej roboty. Przyznaję bez bicia, że dałem się wciągnąć i opanowanie kolejnych zagadnień sprawia mi satysfakcję. Dwa ważne spostrzeżenia początkującego. Przede wszystkim należy zaopatrzyć się w dobry edytor tekstu. Osobom nie mającym wcześniej do czynienia z HTMLem podpowiadam – windowsowy notatnik nie wystarczy. Należy sprawić sobie coś lepszego, jak np. całkowicie darmowy Notepad++. Kolejna sprawa to to, że w przypadku pracy nad budową strony przydają się dwa monitory. Na jednym wklepujesz kod, na drugim podglądasz jakie wprowadza to zmiany. Czasem mam wrażenie, że w moim przypadku przydałby się jeszcze trzeci, ze ściągawką lub podręcznikiem.

A skoro dochodzimy do tematu materiałów… Do nauki tworzenia stron jest ich tyle, że chyba nie starczyłoby życia, żeby przeczytać (obejrzeć) wszystkie. Co więc wybrać w tym przepychu? Jedni lubią uczyć się w staroświecki sposób, czyli z papierowych książek, inni wolą nie wystawiać nosa spoza monitora. Ja osobiście preferuję to drugie rozwiązanie i stąd ta wzmianka o trzecim ekranie… Internet daje nam tyle możliwości, że aż ciężko się połapać od czego zacząć. Video tutoriale, kursy online, e-booki i tak dalej. Ja zacząłem od http://ferrante.pl/books/html/#toc, i chyba jest to dobre rozwiązanie dla świeżaków. Krok po kroku idę do przodu.

workstation-336369_1280

Znaczniki, znaczniki…

Programista
Poprzedni Post
Ciekawostka
Następny Post
Reaktancja - wróg k...
0 Komentarze