Pora wrócić na ziemię i powoli, lecz jak najbardziej efektywnie zabrać się do pracy. Wg badań naukowych nie należy wpadać w wir pracy pierwszego dnia po urlopie. Dlatego dzisiejszy wpis będzie krótki, treściwy i mam nadzieję przyjemny i dla mnie i dla czytelników.
Dwa tygodnie temu zostawiłam Was z wiedzą na temat synonimów. Przypomnę, że dobrze użyte synonimy, po ich przekształceniu pozwalają stworzyć wiele unikalnych tekstów.
Dzisiaj wspomnę o synonimach zagnieżdżonych, czyli jak już pisałam takich, które są dopisywane jako całe zdania lub wyrażenia. I tu przykład:

Ten {{krótki|prosty} artykuł|{zwykły|bezsensowny} tekst} {jest {mocno|{bardzo głęboko|głęboko}} synonimizowany|posiada synonimy {głęboko zagnieżdżone|zagnieżdżone}}.

Pozwoli to na wygenerowanie m.in następujących tekstów:

Ten zwykły tekst posiada synonimy zagnieżdżone.

Ten prosty artykuł posiada synonimy zagnieżdżone.

Ten prosty artykuł jest bardzo głęboko synonimizowany. [źródło]

Oczywiście następnym razem bardziej się postaram i sama wymyślę jakieś zdania, ale najpierw teoria, bo to wszystko wcale nie jest takie proste jakby się komuś wydawało. Aczkolwiek muszę przyznać, że pisanie pod pozycjonowanie nawet mnie wciąga 🙂
Szukając informacji na temat synonimów zastanowiło mnie co zrobić, gdy chcemy stworzyć kilka pokaźnych (np. 5000 ZZS) artykułów synonimizowanych. Przecież “ręczne” mieszanie słów trwałoby i trwało latami. Na szczęście dowiedziałam się, że istnieją specjalne narzędzia, tzw. mieszarki synonimów, które pomagają w tworzeniu unikatowych tekstów. Mimo to należy nauczyć się odpowiednio zapisywać zdania (tak jak powyżej słowa oddzielone pionowymi kreskami, tzw. “pipe” lub nawiasami klamrowymi). Ale mieszarki synonimów to temat na osobny wpis.
Za tydzień już w pełni wdrożona w pracę, przedstawię przykłady takich mieszarek. A tymczasem wciąż staram się z francusko-włoskich klimatów powrócić do jesiennej, polskiej rzeczywistości….

urlop