WordPress bardzo szybko z CMS-u dla blogerów stał się uniwersalnym systemem. Dziś stoją na nim nie tylko blogi, lecz także serwisy informacyjne oraz strony firmowe.

 

Jak stworzyć statyczną stronę w WordPressie?

Jak stworzyć statyczną stronę w WordPressie?

 

Taka ewolucja wymaga od osób pracujących w WP o wiele więcej elastyczności. W końcu musisz wykorzystać WordPress i zrobić na nim dokładnie to, czego oczekuje klient. Jednym z podstawowych problemów jest statyczna strona główna.

 

Niezależnie od tego, czy piszesz prostą stronę wizytówkę, profesjonalny serwis kliniki chirurgii plastycznej czy landing page, potrzebujesz stworzyć statyczną stronę. Domyślnie WP wyświetla listę blogowych wpisów, niezależnie od tego, jaki szablon wybierzesz. Aby stworzyć stronę główną https://www.actualcert.com/2V0-642.html
https://www.actualcert.com/1V0-603.html z podstronami, czyli tzw. statyczną stronę, musisz zmienić ustawienia WP. Nie jest to jednak nic trudnego.

 

Przede wszystkim utwórz w kokpicie stronę główną i nazwij ją „strona główna”, „start” lub inaczej, ale tak, abyś później wiedział o co chodzi. Następnie otwórz zakładkę Ustawienia → Ustawienia czytania. W zakładce „Strona główna” wybierz „statyczna strona” a następnie wskaż swoją stronę główną (tę, którą stworzyłeś wcześniej). Jeśli posiadasz na stronie blogowe wpisy, zakładkę z nimi ustaw jako „blog”. Następnie zapisz zmiany.

 

Kolejny krok to sprawdzenie lub stworzenie odpowiedniego menu. Stwórz swoje men i wybierz wszystkie strony, które chcesz do niego dodać (włącznie ze stroną główną). Możesz je ustawić w dowolnej kolejności, usuwać i dodawać. Stwórz taką hierarchię, aby wszystko było czytelne i funkcjonalne.

 

Teraz pozostało Ci już tylko sprawdzić zmiany. Kliknij Ustawienia → Położenie motywu → Menu główne → Zapisz menu. Dzięki temu wszystkie zmiany zostaną zapisane i nowe menu wyświetli się na stronie. Otwórz stronę docelową i sprawdź. Udało się? Dzięki tym zmianom, po otworzeniu strony głównej powinieneś zobaczyć statyczny wygląd strony oraz doskonale dopracowane menu. Jeśli dodatkowo utworzyłeś zakładkę „blog”, wszystkie wpisy powinny się tam znaleźć w kolejności chronologicznej. WordPress jak zwykle nie zawiódł i ułatwił pracę. Jesteśmy pewni, że teraz wszystko wygląda dokładnie tak, jak chciałeś!