Agata dzielnie pracuje nad sklepem Szczurzy Ogon, więc gorączka przygotowań udzieliła się także i mnie. Dobre pozycjonowane to jedno, ale sklep potrzebuje przecież identyfikacji wizualnej! Co prawda łatwiej by mi było przygotować content na stronę albo prowadzić firmowy blog, ale skoro przypadła mi dola grafika…

projekt freelancer szczurzy ogon

Ponieważ od jakiegoś czasu siedzę nad tutorialami i staram się opanować podstawowe umiejętności rysowania kółek, kwadracików i wyczarowywania cienia za pomocą gradientu, postanowiłam sprawdzić, czy bez tutoriala też sobie poradzę.

Przyznaję bez bicia, że tak czy inaczej posiłkowałam się cudzą wyobraźnią, to znaczy zapytałam wujka Google, jak wygląda mysz narysowana w programie do grafiki wektorowej, słusznie zakładając, że w uproszczonym rysunku gryzonia clou będzie długość ogona. Kiedy nabrałam już pewnego wyobrażenia, jakie kształty nadają się na zlepienie ich w całość na maskotkę sklepu Agaty, zabrałam się do pracy.

Jak zwykle, praca wymagała po prostu kilku różnych prostych kształtów, głównie okręgów, półelips i kropelek rysowanych dwoma ruchami myszy z krzywych Beziera oraz całej masy gradientów. W ten sposób stworzyłam dwa gryzonie, które mają imitować szczura. Niestety wciąż nie jestem w stanie opanować umiejętności prawidłowego rysowania ogona, stąd narzędzie całej imitacji jest mocno wątpliwe.

Mam ambitny plan dosztukowania pewnych rzeczy w dalszych etapach. Na przykład trochę zabawy z wymyślaniem logo dla sklepu Agaty brzmi dość obiecująco.

To jest Miciuś:

szczurzy ogon

To jest Piciuś:

szczurzy ogon 2

 

A to jest Ficiuś:

szczurzy ogon 3

 

Kiedy wrócę ze zwolnienia, mam szczery zamiar zrobić wielką ankietę w useme.eu i wypytać ze szczegółami, który projekt dostanie akcept.

Nie dopuszczam, jak widać, możliwości, że żaden.