Każdy w kółko powtarza, że WordPress jest prosty i nie trzeba się na nim znać, żeby prowadzić bloga albo portal. Wystarczy przeczytać jakiś poradnik, kilka razy poklikać i gotowe.

 

Jakie błędy popełniają użytkownicy WordPressa?

Jakie błędy popełniają użytkownicy WordPressa?

 

Wszystko fajnie i wszystko jest prawdą, ponieważ każdy, nawet bez najkrótszego szkolenia poradzi sobie z publikacją wpisu. Problem jednak w tym, że często popełniamy błahe błędy, które sprawiają, że portal nie jest odpowiednio odbierany przez wyszukiwarki oraz nie spełnia oczekiwań czytelników. Sprawdziliśmy, jaki e błędy użytkownicy WP popełniają najczęściej. Jeśli któryś z nich wam się zdarza, nie wstydźcie się! Po prostu od razu bierzcie się do roboty i poprawcie wszystkie błędy.

 

 

Opisywanie obrazków

 

Za brak opisów obrazków powinniśmy dostawać mandaty! To jedna z najprostszych rzeczy, którą możemy zrobić dla swoich serwisów. WordPress umożliwia nam dodanie dwóch opisów: główny i alternatywny. Każdy z nich powinien jak najlepiej opisywać treść obrazka oraz artykułu. Jest to kluczowe nie tylko dla wyszukiwarek, które po obrazkach indeksują stronę, lecz także dla np. osób niewidomych, które korzystają z narzędzi wspomagających.

 

Za dużo wtyczek i szablonów

 

Jeśli powiem, że w sieci znajdziecie kilka tysięcy różnych wtyczek i szablonów do WP to wcale was nie okłamię. Problem w tym, że nie wszystkie są wam potrzebne. Zanim zainstalujecie tuzin nowych wtyczek i motywów, zastanówcie się, czy na pewno są wam potrzebne. Te elementy mogą znacznie obciążyć serwer, co wpływa na szybkie ładowanie strony.

 

 

Kłopoty z analizą ruchu

 

Każdy portal tworzony jest z myślą o jego użytkownikach. Skoro tak, dobrze wiedzieć: co lubią, czego szukają i jak możemy im pomóc. W tej sytuacji nic nie sprawdzi się tak jak Google Analytics. Dzięki instalacji tego narzędzie wiemy, ile osób odwiedza nasz serwis, kto go odwiedza, jakie treści go interesują oraz jak dużo czasu u nas spędza. Czy znacie większą kopalnię wiedzy o użytkownikach?

 

 

Brak kopii zapasowej

 

Każdy, nawet najlepszy CMS wymaga tworzenia kopii zapasowej. Pamiętajcie, że zawsze coś się może popsuć i zawsze może nastąpić awaria serwera. Warto się przed tym zabezpieczyć, aby oszczędzić sobie straty czasu i pieniędzy. Programiści mówią, że jest tylko jedna grupa ludzi, którzy nie robią backupów – ci, którzy nigdy nie stracili danych. Chyba nie chcecie przekonać się na własnej skórze, dlaczego warto?