Na pewno wiesz jak to jest, kiedy wszystko idzie pięknie i gładko i już prawie jesteś na finiszu i nagle BACH! Coś się popsuło, nie wiesz co się dzieje, jesteś wkurzony i odechciewa Ci się wszystkiego.

 

Najczęstsze problemy na WordPressie

Najczęstsze problemy na WordPressie

 

Znasz ten stan? Pocieszę Cię, że każdy z nas go zna! Mimo tego, że korzystasz z WordPressa, który przecież jest CMS-em idealnym… tutaj też zdarzają się problemy. Na szczęście wiele z nich możesz rozwiązać w kilka sekund. Zobacz, co moim zdaniem sprawia problem najczęściej i jak sobie z tym poradzić.

 

Błąd 404

 

Trzy dni przygotowywałeś wpis, 2 dni szukałeś zdjęć, a kiedy w końcu opublikowałeś wpis, pojawia się BŁĄD 404. Wygląda strasznie co? Ten błąd pojawia się, kiedy zmajstrujesz coś z adresem URL. Pamiętaj, żeby nie zmieniać go po publikacji, nawet jeśli zapomniałeś o frazie kluczowej albo cokolwiek innego. Jeśli widzisz BŁĄD 404 sprawdź zakładkę ustawienia -> bezpośrednie linki i sprawdź, czy wszystko jest tak, jak było na początku.

 

 

Edytor wizualny i tekstowy nie współpracują ze sobą

 

WordPress umożliwia Ci pracę w dwóch edytorach tekstu: wizualnym i tekstowym. Obydwa są dobre i obydwa umożliwiają ci inne opcje. Niestety przełączanie się między edytorami w ramach jednego wpisu jest dość ryzykowne. Treść i formatowanie mogą się przez to totalnie rozjechać. Jeśli jednak nie możesz poradzić sobie inaczej i będziesz się przełączać, zainstaluj wtyczkę TinyMCE Advanced. To narzędzie na pewno pomoże.

 

Spam w komentarzach

 

Dodajesz swój pierwszy lub drugi wpis, liczysz na dużo odsłon i pozytywny feedback, a tymczasem… w komentarzach pod wpisem masz kilkadziesiąt wiadomości, które już na kilometr śmierdzą SPAM-em. Uwierz, jest to problem globalny, który dopada każdego! Aby poradzić sobie ze SPAM-em powstały wtyczki, które blokują dziwne wiadomości, np. Aksimet. Zmień również system tradycyjnych komentarzy na Disquis, który bardzo skutecznie radzi sobie z niechcianymi komentarzami.

 

Korzystasz z WordPressa? W takim razie czeka Cię jeszcze przynajmniej kilkanaście innych problemów techniczno-organizacyjnych, które postaram się opisać w kolejnych wpisach. Daj koniecznie znać, jeśli chcesz, abym zajęła się czymś konkretnym. Może będę potrafiła Ci pomóc?