1 0 3000 0 300 120 30 http://projektfreelancer.pl 960 1

Najczęstsze problemy z WordPressem

Na pewno wiesz jak to jest, kiedy wszystko idzie pięknie i gładko i już prawie jesteś na finiszu i nagle BACH! Coś się popsuło, nie wiesz co się dzieje, jesteś wkurzony i odechciewa Ci się wszystkiego.     Znasz ten […]

Na pewno wiesz jak to jest, kiedy wszystko idzie pięknie i gładko i już prawie jesteś na finiszu i nagle BACH! Coś się popsuło, nie wiesz co się dzieje, jesteś wkurzony i odechciewa Ci się wszystkiego.

 

Najczęstsze problemy na WordPressie

Najczęstsze problemy na WordPressie

 

Znasz ten stan? Pocieszę Cię, że każdy z nas go zna! Mimo tego, że korzystasz z WordPressa, który przecież jest CMS-em idealnym… tutaj też zdarzają się problemy. Na szczęście wiele z nich możesz rozwiązać w kilka sekund. Zobacz, co moim zdaniem sprawia problem najczęściej i jak sobie z tym poradzić.

 

Błąd 404

 

Trzy dni przygotowywałeś wpis, 2 dni szukałeś zdjęć, a kiedy w końcu opublikowałeś wpis, pojawia się BŁĄD 404. Wygląda strasznie co? Ten błąd pojawia się, kiedy zmajstrujesz coś z adresem URL. Pamiętaj, żeby nie zmieniać go po publikacji, nawet jeśli zapomniałeś o frazie kluczowej albo cokolwiek innego. Jeśli widzisz BŁĄD 404 sprawdź zakładkę ustawienia -> bezpośrednie linki i sprawdź, czy wszystko jest tak, jak było na początku.

 

 

Edytor wizualny i tekstowy nie współpracują ze sobą

 

WordPress umożliwia Ci pracę w dwóch edytorach tekstu: wizualnym i tekstowym. Obydwa są dobre i obydwa umożliwiają ci inne opcje. Niestety przełączanie się między edytorami w ramach jednego wpisu jest dość ryzykowne. Treść i formatowanie mogą się przez to totalnie rozjechać. Jeśli jednak nie możesz poradzić sobie inaczej i będziesz się przełączać, zainstaluj wtyczkę TinyMCE Advanced. To narzędzie na pewno pomoże.

 

Spam w komentarzach

 

Dodajesz swój pierwszy lub drugi wpis, liczysz na dużo odsłon i pozytywny feedback, a tymczasem… w komentarzach pod wpisem masz kilkadziesiąt wiadomości, które już na kilometr śmierdzą SPAM-em. Uwierz, jest to problem globalny, który dopada każdego! Aby poradzić sobie ze SPAM-em powstały wtyczki, które blokują dziwne wiadomości, np. Aksimet. Zmień również system tradycyjnych komentarzy na Disquis, który bardzo skutecznie radzi sobie z niechcianymi komentarzami.

 

Korzystasz z WordPressa? W takim razie czeka Cię jeszcze przynajmniej kilkanaście innych problemów techniczno-organizacyjnych, które postaram się opisać w kolejnych wpisach. Daj koniecznie znać, jeśli chcesz, abym zajęła się czymś konkretnym. Może będę potrafiła Ci pomóc?

Programista
Poprzedni Post
Jak budować biznes online?
Biznes online, jak g...
Które terminy mylą początkujący graficy?
Następny Post
[Infografika] Błęd...
0 Komentarze