1 0 3000 0 300 120 30 http://projektfreelancer.pl 960 1

Jak w prosty sposób stworzyć swój motyw w WordPressie

Każdy w kółko powtarza, że WordPress jest prosty, intuicyjny i nie wymaga od nas żadnej informatycznej wiedzy. Powiem Ci, że ja się z tym nie zgadzam.     Po pierwsze pracując w WP potrzebujesz kilku pojęć informatycznych i musisz się […]

Każdy w kółko powtarza, że WordPress jest prosty, intuicyjny i nie wymaga od nas żadnej informatycznej wiedzy. Powiem Ci, że ja się z tym nie zgadzam.

 

Jak tworzyć motywy w WordPressie?

Jak tworzyć motywy w WordPressie?

 

Po pierwsze pracując w WP potrzebujesz kilku pojęć informatycznych i musisz się orientować na jakiej zasadzie to wszystko działa. Poza tym WordPress przestaje być taki prosty i przyjemny, kiedy z użytkownika stajesz się jego twórcą. Pewnie zastanawiasz się, jak to jest możliwe? Oczywiście mówię teraz o tworzeniu własnych szablonów.

 

Pierwsze pytanie, po co? Patrząc na ilość dostępnych szablonów totalnie za free, robisz tylko z nudów i dla zabawy. Jeśli jednak się za to zabierasz, musiałeś już kiedyś liznąć programowania. Zakodowanie statycznego layoutu oraz podstawowa znajomość HTML i CSS to podstawy, bez których możesz nie dać rady.

 

Chcesz pisać wszystko od zera? Lepiej wykorzystaj inny szablon i zmień jego treść, bo to znacznie ułatwia pracę. Najważniejsze jest jednak coś innego: stwórz wizję projektu. To pomoże ustalić Ci, co masz zrobić, zaplanować pracę oraz rozłożyć ją w czasie.

 

Jeśli chcesz stworzyć szablon, zrób najpierw katalog, dzięki któremu kod będzie zawsze uporządkowany. Może on wyglądać np. w taki sposób:

 

[katalog-główny-szablonu]
• [katalog-na-grafikę]
• [katalog-na-js]
• style.css
• index.php

 

Proponuję również, żebyś zaczął swoją pracę od strony głównej To właśnie na niej od razu widzisz wszystkie zmiany i możesz łatwo reagować. Uwierz mi, że w przeglądarce widać znacznie więcej niż patrząc na kod.

 

Na koniec chciałabym Ci powiedzieć jedno: nie ma czegoś takiego jak proste tworzenie motywu. Każdy szablon WordPress to połączenie HTML, CSS oraz php, a jego stworzenie wymaga konkretnej wiedzy. Oczywiście każdy się może tego nauczyć i to nie jest problemem.

 

Jeśli interesuje Cię pisanie szablonów, wybierz się na kurs lub rozpocznij samodzielną naukę programowania. Jak złapiesz postawy, stworzenie szablonu naprawdę stanie się proste.

Programista
Poprzedni Post
Jak tworzyć profil na Linkedin
Tworzenie profilu - ...
Siatka w projektowaniu graficznym - do czego służy?
Następny Post
Siatka jest dla logo...
0 Komentarze