W poprzednim wpisie przedstawiłam Wam kilka zasad poprawnej typografii. Dziś pokażę kolejną cześć, abyście zapamiętali, jak typografia jest ważna.

 

Typgrafia w projektowaniu graficznym

Jak używać typografię w projektach graficznych

 

Należy mieć na uwadze, że typografia jest niezwykle istotna, choć dość niedoceniana. Wielu początkujących projektantów zapomina, że źle dostosowane fonty potrafią zepsuć cały projekt.

 

Typografia - fonty

Tworząc projekt, pamiętaj, że zbyt duża ilość fontów może popsuć całą pracę. Ogranicz się do 2, maksymalnie do 3. W przeciwnym razie projekt będzie nieczytelny.

 

Typografia - fonty

Odpowiednio dobrane fonty pomagają wyrazić emocje, które chcesz przekazać w projekcie. Gdy tworzysz poważną treść, Comic Sans lub Curlz MT będzie bardzo złym rozwiązaniem.

 

Typografia - fonty

Gdy jeszcze nie masz umiejętności dobierania fontów, odpowiednim rozwiązaniem jest wykorzystywanie rożnych krojów z tej samej rodziny. Dzięki tej metodzie możesz mieć pewność, że tekst będzie dobrze wyglądał.

 

Typografia - fonty

Niektóre fonty już się zestarzały, a niektóre po prostu są brzydkie. Kroje, takie jak Comic Sans czy Butcherman nie wyglądają dobrze. Trajan, który brzydki nie jest, po prostu się „przejadł”.

 

Teraz, gdy już wiecie jak używać typografii, mogę tylko życzyć Wam udanych projektów 🙂