1 0 3000 0 300 120 30 http://projektfreelancer.pl 960 1

[Infografika] Błędnie używane terminy przez początkujących grafików

Większość początkujących (lub amatorskich) projektantów nie wie, co odróżnia czcionkę od fontu. Terminy te – błędnie – są używane zamiennie.     W angielskojęzycznej terminologii font jest pewnego rodzaju wariacją na temat czcionki (pogrubiona, zwężona, kursywa). Czcionka jest raczej jak […]

Większość początkujących (lub amatorskich) projektantów nie wie, co odróżnia czcionkę od fontu. Terminy te – błędnie – są używane zamiennie.

 

Które terminy mylą początkujący graficy?

Które terminy mylą początkujący graficy?

 

W angielskojęzycznej terminologii font jest pewnego rodzaju wariacją na temat czcionki (pogrubiona, zwężona, kursywa). Czcionka jest raczej jak rodzina fontów – Arial, Helvetica, Bodoni. Pamiętajcie, że w Polsce terminy te troszeczkę się  różnią. Dla nas czcionką są metalowe bloczki liter, używane w druku. Fonty zaś to cyfrowa postać pisma.

 

Podobną parą terminów jest kolor i barwa. Kolor odnosi się do całości „zjawiska” – jego nasycenia, tonacji, tinty, szarości. Barwa to z kolei najczystsza postać koloru: bez tinty (dodatku bieli) i odcienia (dodatku czerni).

 

ThinkDesign stworzyło piękną infografikę, która wyjaśnia różnice między czternastoma najczęściej używanymi terminami, które początkujący projektanci mylą lub stosują błędnie.

 

Błędnie używane terminy przez początkujących grafików

Błędnie używane terminy przez początkujących grafików

 

źródło: https://digitalsynopsis.com/design/graphic-design-typography-color-art-terms-explained/

Grafik
Poprzedni Post
Najczęstsze problemy na Wordpressie
Najczęstsze problem...
Jak tworzyć profil na Linkedin
Następny Post
Tworzenie profilu - ...
0 Komentarze