Wiele osób chcących nauczyć się projektowania graficznego powątpiewa w swoje możliwości, zastanawiając się, czy są w stanie opanować chociaż podstawy lub zniechęcając się popularnymi mitami. Czy jednak owe obiekcje są słuszne i mają uzasadnienie?

 

Powszechnie znane mity związane z nauką projektowania

Powszechnie znane mity związane z nauką projektowania

 

Otóż, często okazują się one nieprawdziwe, a nauczyć się projektowania graficznego może tak naprawdę każdy! Wystarczy trochę czasu i chęci, aby opanować podstawy, które mogą przydać się w życiu zawodowym, jak i prywatnym.

 

 

1. Niezbędne są umiejętności plastyczne

 

To chyba najbardziej znany mit. Faktem jest, że posiadanie umiejętności plastycznych przydaje się w projektowaniu graficznym, jednak tylko wtedy, gdy chcesz skupić się na grafice artystycznej, np. tworząc ilustracje.

 

 

2. Wykształcenie jest konieczne, albo chociaż jakiś kurs

 

Kolejny, bardzo popularny mit. Jasne, że kursy lub studia graficzne dadzą Ci dużo wiedzy teoretycznej i praktycznej, ale tak naprawdę możesz sam nauczyć się grafiki, korzystając z darmowych tutoriali, jaki i po prostu tworząc dla siebie, metodą prób i błędów, rozwijając swoje umiejętności. W internecie możesz także znaleźć wiele kursów, zakup których nie doprowadzi Cię do bankructwa, np. na Udemy.pl

 

 

3. Narzędzia są za drogie

 

Profesjonalne narzędzia nie są tanie, jednak jeśli dopiero szkolisz swój warsztat, możesz wykorzystać darmowe programy, które w zupełności wystarczą podczas nauki i tworzenia pierwszych projektów. Napiszemy o nich w następnym wpisie!

 

 

4. „Jestem na to za stary”

 

Powszechnie stosowana wymówka, jakże nieprawdziwa! Pamiętajcie, że nigdy nie jesteście „za starzy” na naukę grafiki, fajnie, jeśli zaczęliście w młodym wieku, jednak naprawdę nie jest to przeszkoda, by zostać dobrym projektantem 🙂